Hawks

Igrač P R A
Joel EmbiidPHI |#21| c 27 9 8
Trae YoungATL |#11| PG 28 0 8

Nakon početnog i pomalo šokantnog poraza, Philadelphia 76ersi, skupili su glave u nastavku te noćas slavili po drugi puta u seriji. Završilo je rezultatom 127:111 za Sixerse i dojmom kako Hawksi ipak nisu momčad koja bi im trebala zadavati neke prevelike probleme u nastavku serije. 76ersi su odigrali odlično na oba kraja parketa, a stvari su konačno prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili s 34:19. Tijekom utakmice bilo je tek pet promjena rezultata dok su momci iz Phile u jedom trenutku vodili i s 22 koša razlike. Ponovno najbolji u redovima Philadelphije bio je Joel Embiid s 27p/9sk/8as/3blk i pravom podrškom ostatka momčadi. Još petorica suigrača upisala su dvoznamenkast broj koševa, a gdje su se izdvojili Tobias Harris (22p/8sk/5as) te Ben Simmons s 18 poena od kojih je 13 ubacio u drugom poluvremenu. Simmons je prvenstveno bio zadužen za obranu nad Traeom Youngom, kojem je stvarao dosta problema u kreaciji ofenzivnih akcija. Sinoć je australski košarkaš morao povući i u napadu s obzirom na konstantno udvajanje Embiida.

Klupa 76ersa kombinirano je ubacila 48 poena. Razlog pobjede Sixersa leži i u činjenici da su Hawkse limitirali samo na šest trica (23 pokušaja) kroz cijeli susret te im tako oduzeli jedno od glavnih oružja s kojim su slavili u prvoj utakmici (20-47). Jedina loša vijest za Sixerse je ozljeda Dannyja Greena, koji je u prvoj četvrtini morao napustiti igru zbog ozljede mišića. Uspješno ga je zamijenio Furkan Korkmaz, postigavši 14 poena. Young s 28 poena i osam asistencija te John Collins s 23 postignuta koša bili su najefikasniji pojedinci kod Hawksa.

Nikola JokićDEN |#15| C 32 20 10

Vjerovali vi to ili ne, ali Denver Nuggetsima opako prijeti “metenje” od strane Phoenix Sunsa. Usprkos sjajnoj utakmici Nikole Jokića, Nuggetsi su upisali treći izgubljeni dvoboj za redom u seriji te su sada samo poraz udaljeni od metle. Devin Booker (28p6sk/4as) i Chris Paul (27p/6sk/8as) još su jednom pokazali kako se igra i dominira protiv Denvera. Sunsi su imali sjajnu šutersku večer te iz igre gađali s 53,1% uspješnosti dok su za tri poena ubacivali s 46% točnosti. Starteri Sunsa su svi imali dvoznamenkasti broj poena dok su kod Nuggetsa kombinirano upisali 30 koša, ne računajući partiju Jokića, koji je odigrao sukladno svom MVP renomeu i zabilježio monstruoznih 32p/20sk/10as. Stvari su više manje bile riješene u trećoj četvrtini koju je Phoenix dobio s 10 koša razlike te do kraja susreta mirno održavao prednost. Naš Dario Šarić odigrao je deset minuta te za to vrijeme ubacio sedam koševa, ulovio četiri skoka te podijelio dvije asistencije.