Istaknuti igrači:

Igrač P R A
Devin BookerPHX #1 G 47 11 3
LeBron JamesLAL #23 F-G 29 9 7

Iako je pojavljivanje Anthonyja Davisa u početnoj petorci ulijevalo kakvu-takvu nadu Lakersima, ista ta nada napustila je utakmicu nakon nešto više od 5 minuta igre nakon što je Davis ponovo nezgodno prizemljio nakon pokušaja blokiranja Devina Bookera. Do tog trenutka rezultat je već bio +9 za Sunse pa je očito da bi i s ovakvim “polovnim” Davisom to bila teška borba za Lakerse, ali sama prisutnost superzvijezde njegovog kalibra sigurno bi olakšala situaciju LeBronu Jamesu i ostatku ekipe, u pokušaju da izbore “Game 7“.

Ovako to nije bio slučaj. Ponovo su presudile trice, igrači Sunsa zabili su ih čak 8 više od Lakersa na jednak broj šutiranih (35), a razlika u tom postotku govori sama za sebe (51% 3PM – 28% 3PM). Drugi ključni faktor bio je fenomenalni Devin Booker, koji je bio nezaustavljiv za obranu Lakersa. Već na poluvremenu imao je 22 poena (6 3PM), a razlika među ekipama skoro pa je odgovarala njegovom učinku – 62:41! Najbliže što su Lakersi došli bilo je -10 krajem treće četvrtine, na pogon par LeBronovih vezanih teških ulazaka na koš, ali i to je bilo kratkog vijeka. Sunsi idu dalje, Lakersi su podlegli ozljedama, ali čini se kako će to biti najmanji problem gledajući u budućnost na koju su potpis stavili tradeom za Davisa.

Damian Lillard POR #0 G 28 4 13

Da bi ova utakmica, a time i serija, mogla otići na mlin Denvera, nagovijestio je Michael Porter Jr. zabivši čak 22 poena u prvoj četvrtini. Porter je bio nezaustavljiv pogotovo što se trice tiće (6/7 3PM, sve trice zabio je u toj prvoj četvrtini), ali trebala mu je pomoć suigrača da bi eliminirali neugodni Portland, koji je unatoč sjajnom otvaranju MPJ-a imao vodstvo sve do samog kraja prvog poluvremena, kada Nikola Jokić jednim, sebi svojstvenim, driveom osigurava prvo izjednačenje. Do kraja poluvremena Blazersi ipak osiguravaju prednost, a Damian Lillard step-back tricom sekundu do isteka vremena povećava vodstvo na +7.

Na početku treće četvrtine igrači Portlanda ušli su u mini-seriju pa je tako njihovo vodstvo nakon trice McColluma bilo i +14, ali s druge strane su naišli na “buđenje” uspavane somborske zvijeri. Nikola Jokić ubacio je čak 20 poena u trećoj i time je održao utakmicu u egalu pred zadnju četvrtinu, ali i prebacio momentum na stranu Nuggetsa. U tome mu je buzzer-beaterom, konkretno tricom s jedne noge(!), na isteku treće četvrtine pomogao Monte Morris, koji je također odigrao odličnu utakmicu (22p, 4sk, 9ast). Spomenuti dvojac nastavio je terorizirati poroznu obranu Portlanda, a priključio im se i ostatak momčadi, što je rezultiralo ukupnim runom 35:13 te vodstvom 119-113 na 1:45 do kraja. Konačni udarac Blazersima je zadao Aaron Gordon, kutnom tricom na asistenciju, pogađate, Nikole Jokića.