Lillardovih 55 nedovoljno za Jokića i društvo, Sunsi osramotili Lakerse, Netsi izbacili Boston

Nets

Igrač P R A
Jayson TatumBOS #0 F-G 32 9 5
James HardenBKN #13 G 34 10 10

Brooklyn Netsi pokazali još jednom da su superiorna momčad i pobijedili petu utakmicu serije i završili Boston Celticse. Izvrstan je bio James Harden s triple-double učinkom s 34 poena, 10 skokova i 10 asistencija. Pokazao je i dosta dobre defenzivne učinke s dvije ukradene i dvije blokirane lopte. Bio je i ekstremno efikasan sa šutom 10/17, 4/7 za tri i 10/11 s linije slobodnih bacanja. Ostatak trojca Netsa isto je bio izvrstan. Kyrie Irving imao je 25 poena s po 3 skoka i asistencije, dok je Kevin Durant zabio 24 poena. Cijela momčad Brooklyna bila je dosta efikasna s ukupnim šutom od 51%, dok su tricu pucali s visokih 47%. U redovima Bostona klasično treba pohvaliti Jaysona Tatuma, koji kroz ovu seriju zabija 30.6 poena. Ništa lošiji nije bio ni sinoć s 32 poena, 9 skokova, 5 asistencija i 2 blokade. Pokazao je kako je uistinu superstar ove lige i kako će jednog dana moći biti glavni igrač u momčadi za naslov. Solidno je odigrao i Evan Fournier s 18 poena, ali nije bilo dovoljno protiv moćnih Netsa, koji su glavni favoriti na naslov. U idućem kolu čekaju ih Bucksi koji su pokazali da ove godine nema prostora za kiksanje i ponizili Miami Heat s rezultatom 4-0.

Nikola JokićDEN #15 C 38 11 9

Nuggetsi su osigurali pobjedu nakon jako napete utakmice koja je završila tek nakon dva produžetka. Glavna zvijezda Blazersa, Damian Lillard, učinio je sve u svojoj moći kako bi odveo Portland do pobjede, ali nije bilo dovoljno. To uključuje više clutch trica, od kojih je jedna bila za prve produžetke i jedna za druge. U porazu Lillard je imao ogromnih 55 poena, 6 skokova i 10 asistencija. Još je više zadivljujuće što to je to učinio uz šut 17/24 (71%) i tricu 12/17 (također 70%). Lillard može biti poprilično ljut na suigrače jer u utakmici s dva produžetka nije imao suigrača koji je prešao 20 poena. Najbliži su bili Robert Covington i CJ McCollum s 19 i 18 poena. U zadnjoj četvrtini i produžetcima Lillard je zabilježio 28 poena, dok su McCollum, Powell i Nurkić zajedno zabili samo 5 poena. S druge strane parketa opet je najbolji bio Nikola Jokić kojem je falila samo jedna asistencija do triple-double učinka. Zabio je 38 poena uhvatio 11 skokova i podijelio 9 asistencija. Najviše minuta odigrao je Michael Porter Jr. s 47 minuta i 47 sekundi i bilježio 26 poena 12 skokova 3 asistencije i 2 blokade. Treba pohvaliti i njegov šut 10/13. S klupe je ušao Monte Morris koji je odigrao fenomenalno s 28 poena i zamijenio Facu Campazza kao point-guarda u produžetcima. Nuggetsi su poveli 3-2 i imaju priliku u idućoj utakmici završiti seriju.

Devin BookerPHX #1 G 30 7 5

Nakon što je imao dvije tihe utakmice Devin Booker šalje LeBron Jamesa u svlačionicu ranije i Sunsi uzimaju vodstvo u seriji, razvalivši Lakerse s blowout pobjedom od 115-85. Phoenix nakon što je izjednačio seriju u nedjelju u Staples Centru nastavili su u jednakom tempu napadati Los Angeles Lakerse koji su bili bez Anthony Davisa. Davis je ozlijedio preponu u prošloj utakmici i Suns su uzeli svaku prednost kojima im se pružila. Lakersi nisu davali previše otpora i na poluvremenu su gubili čak 30 razlike, što im je najveća razlika na poluvremenu u posljednjih 25 godina. Booker i ekipa su zabili 14 trica i imali samo 4 izgubljene lopte, što je užasno malo protiv najbolje obrane u ligi. Devin Booker je predvodio po broju poena s 30, a uz to je uhvatio je i 7 skokova i podijelio 5 asistencija. Još jednu izvrsnu utakmicu imao je adut s klupe Cameron Payne sa 16 poena, koji se pokazuje kao najveće iznenađenje drugoplasirane momčadi zapada. Deandre Ayton nakon prve 4 odlične utakmice u ovoj nije bio dovoljno agresivan i uzeo je samo 3 šuta, od kojih se zabio 2 i završio s 8 poena i 7 skokova. Jedina loša vijest za Sunse je da je Chris Paul dobio udarac u rame u trećoj četvrtini i morao je napustiti parket, te se više nije vratio. Kod Lakersa jedini je bio dobar LeBron James s 24 poena, 5 skokova i 7 asistencija. Sramotno loše je odigrao Dennis Schröder koji je završio bez ijednog zabijenog poena na šutu 0/9. U zadnje dvije utakmice puca 3/22. Lakersi su na korak ispadanju iz doigravanja, nakon što se očekivalo da su favoriti u ovoj seriji, bez obzira na plasman. Čeka se povratak Davisa da probudi nadu u redovima momčadi iz grada Anđela.