Sunsi i Clippersi poravnali rezultat, Hawksi i Netsi korak do prolaza

Hawks

Igrač P R A
Julius RandleNYK | #30 | F 23 10 7
Trae YoungATL | #11 | G 27 1 9

Od prve minute Hawksi su krenuli furiozno. Young je zabijao i dijelio asistencije Capeli i otpočetka je izgledalo kao da će to biti lagana pobjeda. No, Atlanta se u prvom poluvremenu mučila sa šutem, te su Knicksi predvođeni Roseom i Randleom uspijevali držati priključak. U trećoj četvrtini šut Hawksa je proradio, počeli su trpati Bogdanović, Huerter, Gallinari, pa čak i Collins. U jednom trenutku, Hawksi su otišli na +17 i više nije bilo povratka za Knickse. Trae Young bio je najbolji s 27 poena i 9 asista, ali treba reći da je imao i veliku pomoć u obliku Collinsa (22p) te Gallinarija s klupe (21p). U redovima Knicksa solidni su uz Randlea bili Barrett (21p, 6sk, 4as) te Rose (18p, 6as).

LeBron JamesLAL | #23 | F 25 12 6

Nakon što su se Sunsi mučili s ozljedom Paula kroz prvi dio serije, četvrta utakmica donijela je zaokret. Krajem druge četvrtine, nakon kontakta s Crowderom, ozljedio se Anthony Davis. U pitanju je prepona te se u ovom trenutku još ne zna hoće li biti spreman za iduću utakmicu. Koliko Lakersima znači Davis, pokazala je i ova utakmica. Do trenutka njegove ozljede Lakersi su bili na -1 i igrala se ravnopravna košarka. Nakon ozljede, Lakersi kao da su spustili u dvije brzine niže i pustili Sunse da im pobjegnu u jednom trenutku i na +18. Pokušao je LeBron vratiti utakmicu u posljednjoj četvrtini, no bilo je prekasno. Sunsi su imali čak 6 igrača s dvoznamenkastim brojem poena, dok je kod Lakersa LeBron zabio 25 uz 12 skokova i 6 asistencija.

Jayson TatumBOS | #0 | F 40 7 5

Ogroman posao su napravili Netsi pobjedom u četvrtoj utakmici protiv Celticsa te si na taj način osigurali priliku u petoj utakmici na domaćem terenu potvrditi prolaz u drugi krug doigravanja. Čak 104 kombinirana poena postigao je trojac Durant-Harden-Irving i treba reći da kada njih trojica ovako igraju , teško je zamisliti da ih itko može zaustaviti. S druge strane, još jednu herojsku partiju pružio je Jayson Tatum zabivši 40 poena uz 7 skokova i 5 asistencija, no ponovno je ostao bez prava podrške suigrača. Utakmicu je obilježio još jedan ružni trenutak u odnosima navijača prema igračima kada je nakon utakmice jedan od navijača Celticsa bocom pogodio Irvinga.

Luka Dončić DAL | #77 | F 19 6 6

Clippersi su se uspjeli nakon 0-2 vratiti u seriju. Tandem Leonard-George odigrao je točno koliko im treba za osigurati dominatnu pobjedu. Leonard je zabio 29 uz 10 skokova, George je dodao 20 uz 9 skokova i Clippersi su puno prije kraja utakmice osigurali izjednačenje u seriji. U redovima Mavsa, Dončić je odigrao vrlo lošu utakmicu za njegove standarde. Zabio je 19 poena uz 6 skokova i isto toliko asistencija, no šut je bio na mizernih 9/24 te 0/5 slobodnih bacanja. Koliko na njegov nastup utječe ozljeda vrata zbog koje je čak i bio upitan za četvrtu utakmicu, teško je procijeniti. On sam kaže da ozljeda nema nikakve veze, već da je jednostavno odigrao katastrofalnu utakmicu. Koliko je to istina, a koliko sakrivanje prave situacije, preostaje nam vidjeti u petoj utakmici.