Hawks

Igrač P R A
Derrick RoseNYK |#4| G 30 6 5
Trae YongATL |#11| G 21 1 14

Utakmica broj tri preselila se u Atlantu, gdje su domaćini uspjeli stići do vodstva u seriji od 2-1. Izrazito zanimljiv susret mogli smo pratiti u prvoj četvrtini koju su New York Knicksi uspjeli završiti s dva poena prednosti (31:29). U drugom dijelu potpuna suprotnost i momčad iz New Yorka igra neprepoznatljivo. Zabijaju samo 13 poena, naspram Hawksa koji su ubacili 29. Crna rupa tijekom tog perioda pokazala se ključnom za Knickse, koji do kraja susreta nisu uspjeli uloviti Hawkse. Atlanta je na pogon Traea Younga u jednom trenutku ušla u seriju 22-5 te mirno do kraja susreta održavala stečenu prednost. Young s 21p/1sk/14 as bio je prvo ime kod domaćina dok se kod Knicksa istaknuo Derrick Rose s odličnom partijom od 30 poena. Julius Randle ponovno nije bio na razini zadatka te 14p/11sk/2as nije bilo dovoljno za preokret. Također, momčadska igra Hawksa u kojoj je sedam košarkaša završilo susret s dvoznamenkastim brojem koševa, nije ostavila previše prostora gostima.

Nets

119:125

Celtics

Igrač P R A
James HardenBKN |#13| G 41 7 10
Jayson TatumBOS |#0| F-G 50 6 7

Boston Celticsi morali su upisati pobjedu kako bi ostali “živi” protiv Brooklyn Netsa. U tome su uspjeli, ali ponajviše zbog monstruozne partije Jaysona Tatuma, koji je ubacio 50 poena. Međutim, nije sve prošlo tako glatko za Kelte koji su se dobrano morali potruditi za prvu pobjedu protiv Netsa. Već u prvoj četvrtini suočili su se minusom od 15 poena kojeg su na koncu morali loviti. U tome su uspjeli te prvi dio dvoboja završili u plusu od jednog koša. Osim Tatuma, značajnu ulogu u sinoćnjoj pobjedi imao je Tristan Thompson, koji je s 13 skokova (devet napadačkih) i 19 poena izmaltretirao obranu Netsa. Kod Brooklyna nisu bile dovoljne niti odlične igre Jamesa Hardena (41p/7sk/10as) i Kevina Duranta (39p/9sk/1as).

Clippers

118:108

Mavericks

Igrač P R A
Kawhi LeonardLAC |#2| F 36 8 3
Luka DončićDAL |#77| F-G 44 9 9

Još jednu playoff noć zaključili su košarkaši Los Angeles Clippersa i Dallas Mavericksa. Nakon dva uzastopna poraza kod kuće, izgleda kako su se Clippersi sabrali te u must win situaciju uspjeli smanjiti zaostatak nad Mavsima na 2-1. Cijeli susret bio je izjednačen i nabijen nervozom, a u takvoj su se situaciji bolje snašli Clippsi i u posljednjoj četvrtini prelomili susret. Dvije najveće zvijezde Los Angelesa, Kawhi Leonard i Paul George odigrali su gotovo savršeno te s 36, odnosno 29 poena predvodili vlastitu momčad do pobjede. Naš Ivica Zubac dobio je 11 minuta u kojih je ubacio dva poena i ulovio tri skoka. Luka Dončić bio je nadomak triple-double učinku (44p/9sk/9as) te je utakmicu otvorio s vlastitom 8-0 serijom, no ovoga puta izostala je prava podrška suigrača. Imali su Mavsi u prvoj četvrtini i vodstvo od 30-11, ali Clippersi su uspjeli vratiti s periodom od 20-4. Najveća promjena koju je Tyronne Lue primijenio u odnosu na prve dvije utakmice je smanjena minutaža (šest minuta) za Patricka Beverlyja, koji se nije iskazao na domaćem parketu.