(RECAP) Lukina magija za veliko vodstvo Dallasa, Davis se iskupio za prvu utakimicu

Istaknuti igrači:

Igrač P R A
Marcus Smart BOS #36 G 19 3 6
Kevin Durant BKN #7 F 26 8 5

Serija koju smo najavili kao jednu od najmanje zanimljivih za neutralnog promatrača, pokazuje se upravo takvom. Netsi su rutinski obranili domaći teren i došli do povećanja vodstva na 2-0 u seriji. U iznenadnog junaka za Netse, prometnuo se Joe Harris, koji je već u prvoj četvrtini zagrijao ruku te došao do 16 poena! Harris je završio utakmicu s 25 poena (7-10 3PT) te je uz Kevina Duranta bio najbolji igrač Netsa. Boston je svoju priliku u ovoj seriji vidio u eventualnoj eksploziji njihove najveće zvijezde – Jaysona Tatuma. Nažalost, takav scenarij u ovoj utakmici, ali možda i za ostatak serije, nije bio moguć jer je Tatum napustio utakmicu u trećoj četvrtini, zbog uboda u oko koji mu je zadao Kevin Durant pri borbi za loptu. U trenutku Tatumove ozljede Netsi su već imali +25, tako da ni zdravi JT ne bi mogao puno spasiti.

Kao zanimljivost istaknuti ćemo odličnu disperziju šuteva u redovima Netsa, njihove tri superzvijezde ispalili su svaki točno po 12 šuteva (Harden i Irving oba 6-12 FG), a vidjet ćemo hoće li se to nastaviti u potencijalnim težim serijama kroz ovogodišnji Playoff ili će se ipak oslanjati na jednog od njih ovisno o “raspoloženju”.

Devin BookerPHX #1 G 31 1 3

Lakersi su obavili svoje iskupljenje u Phoenixu i izjednačili seriju na 1-1. Nakon poraza u prvoj utakmici sve su oči bile uprte u Anthonyja Davisa. AD označen je kao glavni krivac za poraz u utakmici kojom je serija otvorena, a u ovoj jučerašnjoj odgovorio je kritici na najbolji mogući način. Odigrao je monstruoznu utakmicu koja je podsjetila na njegove dane u Pelicansima te prošlogodišnji championship-run. Davis je čak 18, od svojjih 34 poena, zabio s linije slobodnih bacanja, a to dovoljno govori koliko su se Sunsi fizički pokušali nadmetati s Davisom i Drummondom (15p,12reb). Devin Booker i DeAndre Ayton (22p, 10reb, 11-13 FG) ponovno su bili sjajni, ali ovoga puta je sensei CP3 (6p, 3reb, 5ast) pomalo zakazao. Nakon zaostatka od 15 poena u trećoj, za Sunse se ukazao sjajni Cameron Payne (19p, 3reb, 7ast) koji s par ubačaja te sjajnih asistencija okreće rezultat na 86:88 za Sunse samo šest minuta do kraja, a da to ne ostane tako pobrinuo se LeBron James koji do kraja zabija fadeaway preko ispružene ruke Camerona Johnsona te tricu nakon odličnog screena Davisa, kojom se Lakersi odvajaju na +9 s manje od minute do kraja.

Kawhi LeonardLAC #2 F 41 6 4

LUKA MAGIC! Još jednom protiv najljućih rivala u dosadašnjoj mladoj karijeri, Luka je bio prevaga u pobjedi kojom Mavsi “kradu” obje utakmice iz Staples Centra! Opet je prva petorka Dallasa bila inspirirana što se tiče šuta za tri: Hardaway Jr 6-8, Dončić 5-13, Finney-Smith 1-4, Kleber 2-2 i Porzingis 3-4 pa čak niti 30 poena Kawhia Leonarda u prvom poluvremenu nije bilo dovoljno Clippersima. Uz Kawhija, na ovoj utakmici se, za razliku od prošle, pojavio i Paul George s 28 poena, 12 skokova i 6 asistencija, ali isto se ne može reći za ostatak momčadi iz Los Angelesa.

Presudni momenti utakmice odvijali su se krajem treće četvrtine, kada je Luka Dončić, do tog momenta egal-utakmicu, pretvorio u njegov privatni show. U zadnje četiri minute spomenute četvrtine, Dončić je zabio 9 poena (moglo je biti i više da nije promašio oba slobodna bacanja, koja su ga mučila cijelu utakmicu (2-7FT) ), od čega 7 vezanih, čime su Mavsi otišli na 101-92, a to je prednost koju nisu ispuštali do samog kraja utakmice.

Ogromna pobjeda Mavsa koji su jednom nogom zakoračili u iduću rundu, ali tek sada slijedi pravi test na domaćem terenu!