NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Philadelphia i Lakersi ne posustaju, Dončić prestigao Jordana

Mate Golemac

U nedjeljnom programu je odigrano osam utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

Brooklyn Nets – Denver Nuggets 105:102

Brooklyn Netsi svladali su Denver Nuggetse u dramatičnoj završnici. Spencer Dinwiddie pogađa o tablu za vodstvo Netsa (103:102) 26,3 sekunde prije kraja. Will Barton promašuje u idućem napadu šut za Denver, da bi Tauren Prince nakon faula pogodio oba slobodna bacanja za +3. Jamal Murray promašio je posljednji šut za produžetak. Dinwiddie je predvodio Netse do treće pobjede u nizu s 24 poena i osam asistencija. Dinwiddie je postigao 20+ poena u 10 od zadnjih 12 utakmica. Jared Allen upisao je double – double 19p/11sk. Denveru nije pomoglo ni dobro izdanje Nikole Jokića (24p/11sk/6as) dok se Murray zaustavio na 21p/5as. Ovo je četvrti poraz Denvera u zadnjih pet utakmica čime su pali na  peto mjesto Zapada (14-7).

Charlotte Hornets – Atlanta Hawks 107:122

Atlanta je stigla do šeste pobjede zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu u kojem su bili bolji 71:54.  Trae Young postigao je u drugom poluvremenu 20 od ukupno 30 poena koliko je imao na kraju susreta te je upisao i devet asistencija, dok je Jabari Parker ubacio 19 poena uz sedam skokova.  Legendarni veteran Vince Carter odigrao je najbolju utakmicu u sezoni i upisao je 17 poena. Kod Hornetsa, najefikasniji su bili P.J. Washington 20p/8sk i Miles Bridges 20p/6sk.

Philadelphia 76ers – Toronto Raptors 110:104

Philadelphia ne posustaje kad su u pitanju utakmice u Wells Fargo Centru. Sinoć su upisali  i 12. pobjedu čime su i dalje na 100% učinka doma. U posljednju četvrtinu Phila je ušla s +18, ali su aktualni prvaci u završnici uspjeli samo ublažiti poraz. Raptorsi su upali u malu rezultatsku krizu – ovo njihov treći uzastopni poraz. Tobias Harris je predvodio 76erse s 26 poena i osam skokova dok je rookie Thybulle s klupe pridodao 20 poena. Kod Raptorsa najefikasniji je bio Kyle Lowry 26p/6sk/5as.

Washington Wizards – LA Clippers 119:135

LA Clippersi su odličnim drugim poluvremenom slomili otpor Wizardsa za 17. pobjedu u sezoni. Kawhi Leonard je imao dobru večer u kojoj je ubacio 34 poena (12-18 FG) te je uhvatio i 11 skokova, a pratio ga je Paul George s 27p/6as/6sk. Ivica Zubac je za 21 minutu ubacio sedam poena uz pet skokova. Wizardse je predvodio dvojac s klupe, Bertans 25p/3sk, Brown 22p/5sk/4as.

Miami Heat – Chicago Bulls 110:105 OT

Dramatično je bilo na Floridi gdje je Miami i poslije 10. utakmice kod kuće bez poraza. U samoj završnici vidjeli smo pravu dramu: Tyler Herro pogađa tricu za vodstvo Miamija 97:95, i to 7,1 sekundu prije kraja. Na drugoj strani je Zach LaVine iznudio dva slobodna bacanja 2,5 sekundi prije kraja te je uspješno odveo utakmicu u dodatnih 5 minuta. U produžetku Herro je ispao junak u skladu sa svojim prezimenom: najprije je pogodio tricu za izjednačenje, da bi novom tricom osigurao prednost Heatu.

Lauri Markkanen promašuje tricu u zadnjem napadu Bullsa za novi produžetak da bi Herro u posljednjoj sekundi s dva slobodna bacanja potvrdio pobjedu Miamija i svoj status MVP-a ovog susreta.  Herro je ubacio 27 poena (10-22 FG, 5-11 3PT), dok je Jimmy Butler šutirao svega 3-14 ali je od svoja 23 poena njih 17 postigao s crte slobodnih bacanja. Uz to, Butler je upisao i šest skokova te sedam asistencija. Kod Bullsa je Markkanen ubacio 22 poena uz sedam skokova, a pratio ga je LaVine 18p/6sk.

Dallas Mavericks – Sacramento Kings 106:110

Prava drama odvila se u Dallasu, Sacramento je većinu utakmice bio bolji protivnik te je u posljednju četvrtinu ušao s +14, a na startu posljednje četvrtine ta je prednost narasla i na +18. Ipak Dallas je u posljednjih osam minuta serijom 21-6 prišao samo na -2. Luka Dončić imao je šut za produžetak kojeg je promašio, da bi poslije timeouta Kingsa Nemanja Bjelica ostao sam pod košem uslijed loše komunikacije u obrani Dallasa, te je zakucavanjem osigurao devetu pobjedu Kingsa u sezoni. Bjelica je odigrao utakmicu sezone te je ubacio 30 poena (13-18 FG), uz sedam skokova. Buddy Hield upisao je 26 poena (10-15 FG). Mavsima nije pomogla izuzetna šuterska večer Tima Hardawaya Jr. koji je zabio 29 poena (10-13 FG, 9-10 3PT). Luka Dončić je i 19. utakmicu u nizu upisao 20p+ 5as+ 5sk+. Sinoć je ubacio 27 poena uz osam asistencija i sedam skokova.

Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder 96:108

OKC je do 10. pobjede u sezoni kod Portlanda stigao na krilima Gilgeousa- Alexandera 21p/9sk i Dennisa Schrodera (21 poen). Kod Portlanda se istaknuo Damian Lillard s 26 poena i sedam asistencija. Hezonja je dobio osam minuta a za to vrijeme je upisao dva poena i četiri skoka.

LA Lakers – Minnesota Timberwolves 142:135

LA Lakersi upisali su novu pobjedu (21-3) u vrlo efikasnom dvoboju. Anthony Davis birljirao je s 50 poena (20-29 FG, 10-10 FT), sedam skokova i šest asistencija. Odličan je bio i LeBron James s 32 poena (12-20 FG, 6-8 3PT), 13 asistencija i četiri skoka. Kod Wolvesa su Wiggins i Towns ubacili po 19 poena dok je Okogie pridodao 18 poena.