Najbolji igrači:

Igrač P R A
Jimmy ButlerMIA | #22 | F 17 10 8
Giannis AntetokounmpoMIL | #34 | F 26 18 5

Prvi su na parket u ‘europskom’ terminu izašli Bucksi i Heat. Domaćini iz Milwaukeeja sigurno su na umu imali i prošlosezonski poraz 4-1 od Miamija u drugom kolu play-offa pa su s dodatnim grčem u želucu ušli u ovaj susret. Ali, super uzbudljivu utakmicu, koja je otišla i u produžetak, u njihovu je korist riješio Khris Middleton, pogotkom s 0,5 sekundi preostalih na semaforu.

Middleton s 27 i Giannis Antetokounmpo s 26, kojima je pridodao i 18 skokova bili su najbolji pojedinci kod slavljenika. S druge strane, Jimmy Butler je all-round partijom nekako isprao groznu šutersku večer (4/22) i činjenicu da je izgubio čak šest lopti. Izvući ga nisu uspjeli Goran Dragić ni Duncan Robinson, koji su ubacili 25, odnosno 24 poena.

Mavericks

113 : 103

Clippers

Igrač P R A
Luka DončićDAL | #77 | G 31 10 11
Kawhi LeonardLAC | #2 | F 26 10 5

Na krilima Luke Dončića i njegova triple-doublea, Dallas Mavericksi su odnijeli jako vrijednu pobjedu s gostovanja kod Clippersa. Doduše, u posljednjoj četvrtini Luka je bio zaključan i ostao na samo jednom poenu, no ostatak momčadi iznio je najnapetiji dio utakmice i u posljednjih nekoliko minuta napravilo razliku koja je na kraju stala na +10

Dončić je, dakle, upisao trostruko dvoznamenkasti učinak s 31 poenom, 10 skokova i 11 asistencija, a kada je zagustilo, tu su bili Tim Hardaway Jr. (21 poen, trica 5/9) i Dorian Finney-Smith (18 poena, trica 4/5). Kawhi Leonard s 26 i Paul George s 23 poena bili su najbolji pojedinci Clippersa, za koje je Ivica Zubac započeo susret, odigrao 19 minuta i ubilježio 8 poena i 3 skoka.

Celtics

93 : 104

Nets

Igrač P R A
Jayson TatumBOS | #0 | F 22 3 5
Kevin DurantBKN | #7 | F 32 12 1

‘Dizelaški’ start Netsa, koji su u prvoj četvrtini zabili tek 16 poena, nije ostavio nikakvog traga na krajnji ishod utakmice. Sve su to, ponajviše zahvaljujući njihovoj ‘velikoj trojci”, nadoknadili u trećoj četvrtini, u kojoj su napravili prednost koju su do kraja samo održavali.

Kevin Durant je ubacio 32, Kyrie Irving 29, a James Harden 21 poen (jedan skok i dvije asistencije nedostajale su mu do triple-doublea) za pobjedničku momčad, dok je s 22 ubačaja Celticse predvodio Jayson Tatum.

Trail Blazers

123 : 109

Nuggets

Igrač P R A
Damian LillardPOR | #0 | G 34 2 13
Nikola JokićDEN | #15 | C 34 16 1

A lakše od očekivanog do gostujuće su pobjede u Denveru stigli Portland Trail Blazersi. Po 34 poena su postigli najbolji igrači svake od ekipa, Damian Lillard i Nikola Jokić. Lillard je solidan backup imao u CJ McCollumu (21 poen) i Jusufu Nurkiću (16 poena i 12 skokova), dok je s druge strane Michael Porter Jr. ubacio 25 poena, ali uz jako loš šut za tri (1/10).

Zanimljivo, Jokić, koji je odigrao sve utakmice regularnog dijela sezone, niti jednom u te 72 utakmice nije ostao na samo jednoj asistenciji, što mu je uspjelo sinoć.