NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Odigrano pet susreta: Dončić izjednačio rekord Jordana

Mate Golemac

Prošle noći u NBA ligi odigrano je svega pet susreta.

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 130:84

Dallas je došao do još jedne uvjerljive pobjede protiv Pelicansa na krilima Luke Dončića koji je upisao 26p/9as/6k. Ovo je bila 19. utakmica u nizu za Dončića u kojoj je imao najmanje 20+ poena, 5+ asistencija i 5+ skokova čime se izjednačio s Michaelom Jordanom i  Oscarom Robertsonom koji su jedini ostvarili takav niz. Dobru partiju za Mavse je imao i Boban Marijanović koji je ubacio 15 poena uz 16 skokova. Kod Pelicansa J. J. Redick je upisao 15 poena.

New York Knicks – Indiana Pacers  103:104

Indiana je slavila u tijesnoj završnici u Madison Sqaure Gardenu. Pacersi su 5 minuta prije kraja imali vodstvo 104:98, ali do kraja susreta nisu postigli niti jedan poen. Myles Turner blokirao je šut Mitchella Robinsona za produžetak sekundu prije kraja, ali odbijanac pada u ruke Juliusa Randlea koji je fauliran 0,1 sekundu prije kraja. Ipak je Randle promašio drugo slobodno bacanje tako da su Knicksi i dalje zadnji na Istoku s omjerom 4-19.  T.J. Warren je predvodio Indianu do pobjede s 25 poena, dok je Domantas Sabonis ostvario double – double učinak 19p,15sk.  Kod Knicksa  se istaknuo Marcus Morris s 25 poena.

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 141:94

Od samog početka Philadelphia je pokazala svoju kvalitetu u odnosu na Cavse a već na poluvremenu rezultat je bio +41 (77-36). U drugom poluvremenu Phila je odmorila svoje ključne igrače a najefikasniji bio je Ben Simmons s 34 poena (12-14 FG, 9-12 FT), sedam asistencija za svega 26 minuta. Mike Scott i Trey Burke upisali su po 21 poen. Ovo je bila 11. pobjeda Phile na svom terenu u isto toliko susreta. Kod Cavsa najefikasniji bio je  Darius Garland sa 17 poena.

Houston Rockets – Phoenix Sunsi 115:109

Houston Rocketsi upisali su 15. pobjedu u sezoni. James Harden je povukao s 18 poena u posljednoj četvrtini čime je pomogao Rocketsima da ostvare novu pobjedu. Harden je na kraju imao 34 poena (8-27 FG, 3-17 3PT, 15-18 FT). Russell Westbrook ostvario je novi triple – double 24p/14sk/11as.

Devin Booker je predvodio Sunse s 35 poena dok je Dario Šarić za 32 minute na terenu upisao 13 poena (5-10 FG, 3-8 3PT) te je uhvatio 12 skokova.

Utah Jazz – Memphis Grizzlies 126:112

Košarkaši Utah Jazza prekinuli su niz od tri poraza. Utah je dobila drugu četvrtinu 37:18 te su na poluvrijeme otišli s +15. Memphis u nijednom trenutku nije uspio ozbiljnije prići Jazzerima.  Ovim porazom Grizzliesi su omjeru 6-16. Cijela petorka Jazza bila je dvoznamenkasta a najučinkovitiji bio je Donovan Mitchell s 22 poena dok je Bojan Bogdanović ubacio 19 poena (5-13 FG, 2-6 3PT, 7-7 FT) uz šest skokova za 31 minut na parketu.  Jaren Jackson ubacio je 26 poena kod Memphisa.