Anthony Davis srušio Sunse, Dončić isključen zbog udaranja igrača

Bruno Banić

Bruno Banić

Samo 12 dana smo udaljeni od Playoffa, no zabave ne manjka u NBA ligi. U “europskom” terminu, Miami je na gostujućem terenu još jednom pokazao da su ozbiljna ekipa i pobijedio Boston 130:124. Vodio je Miami tijekom prvog poluvremena čak 26 razlike, no serijom 22-8 Boston se vratio i doveo utakmicu u egal. Ipak, nije bilo dovoljno i Miami je napravio veliki korak kojim će vrlo vjerojatno izbjeći play-in turnir.

Heat 37-31

130 : 124

Celtics 35-33

Igrač P R A
Jimmy ButlerMIA | #22 | F 26 8 11
Evan Fournier BOS | #94 | G 30 3 8

Da su ozbiljna ekipa, potvrđuju i Knicksi koji su također na gostujućem terenu iznenadili Clipperse. Knickse je predvodio Derrick Rose s 25 poena, 8 asistencija i 6 skokova. U redovima Clippersima ponovno je najbolji bio Leonard s 29 poena. Naš Ivica Zubac upisao je 6 poena i 8 skokova za 20 minuta provedenih na terenu.

Knicks 38-30

106 : 100

Clippers 45-23

Igrač P R A
Derrick RoseNYK | #4 | G 25 6 8
Kawhi LeonardLAC | #2 | F 29 4 3

Posebno zanimljiv je bio i okršaj Pelicansa i Hornetsa. Hornetsi su predvođeni Rozierom (43 poena) kroz cijelu utakmicu imali prednost koju su na kraju ipak uspjeli prosuti. Pelicansi koji igraju bez ozljeđenih Williamsona i Ingrama su ovom pobjedom stavili dodatni pritisak na Spurse i trenutno se nalaze samo utakmicu i pol udaljeni od play-in turnira.

Pelicans 31-37

112 : 110

Hornets 33-35

Igrač P R A
Eric BledsoeNOP | #5 | G 24 4 11
Terry RozierCHA | #3 | G 43 5 4

Dallas Mavericksi su imali lagan posao protiv Cleveland Cavaliersa. Utakmicu su dobili 124 : 97, no zadnjih četvrtinu i pol su morali igrati bez svog najboljeg igrača. Naime, Luka Dončić je izgubio živce i udaranjem Colina Sextona u međunožje zaradio isključenje. Najbolji u redovima Mavsa bio je Tim Hardaway Jr. s 25 poena.

Mavericks 40-28

124 : 97

Cavaliers 21-47

Igrač P R A
Tim Hardaway Jr.DAL | #11 | G 25 2 3
Colin SextonCLE | #2 | G 24 3 7

U kasnijem terminu, Los Angeles Lakersi su bez LeBrona Jamesa imali težak ispit protiv 2. ekipe Zapada – Sunsa. Anthony Davis je odigrao jednu od najboljih svojih utakmica ove sezone i doveo Lakerse do vrlo bitne pobjede u izbjegavanju play-in turnira. Zabio je 42 poena te pridodao 12 skokova i 5 asistencija. U redovima Sunsa, Devin Booker je prednjačio s 21 poenom.