NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Lakersi dobili Denver, Luka srušio Pelicanse, Lonnie Walker Rocketse

Nikola Grabovac

Zanimljivo je bilo u noći s utorka na srijedu u NBA ligi. Los Angeles Lakersi su se vratili na pobjedničke staze nakon poraza od Dallasa prije dva dana, ovoga puta žrtve su bili Denver Nuggetsi. U hladnom Coloradu gosti su odnijeli pobjedu 105-96, čime su se izjednačili s Bucksima na vrhu NBA lige (18-3). Zanimljivo je da je već četvrt sezone za nama, a Lakersi još nisu izgubili utakmicu van Staples centra.

LeBron James i Anthony Davis predvodili su pobjedničku momčad sa po 25 koševa, dok je Murray sa 22 bio najraspoloženiji kod poraženih. Lakersi su odradili dobar posao u obrani limitiravši glavnu zvijezdu Denvera Nikolu Jokića na samo 13 koševa uz skroman šut 4 od 12.

Luka Dončić je zabio 33 i uhvatio 18 skokova (rekord karijere) u uvjerljivoj pobjedi svog Dallasa nad New Orleans Pelicansima, 118-97. Pelicansi su se držali do zadnje četvrtine, ali Dallas je čvrstom obranom uspio zadržati vodstvo i doći do 14. pobjede u sezoni, čime su došli do 4. mjesta na zapadu što je malo tko očekivao uoči početka sezone.

Seth Curry je za Dallas ubacio 19 poena, dok je kod Pelicansa, koji će još neko vrijeme biti bez Ziona Williamsona, Ingram zabio 24. New Orleansu je ovo bio šesti poraz u nizu i morat će se brzo dići ako se žele priključiti borbi za playoff mjesto na zapadu.

San Antonio Spursi su u trileru koji je uključivao 2 produžetka svladali Jamesa Hardena i Rocketse, 135-133. Utakmicu je obilježila kontroverzna sudačka odluka sredinom zadnje četvrtine kad Hardenu, koji je upisao 50 poena, nije priznato zakucavanje u jednoj od najbizarnijih sekvenci na parketu ove godine.

Zbog toga su Rocketsi najavili protest NBA ligi, tražeći čak da im se upiše pobjeda ili ponovi zadnjih 8 minuta utakmice. Spursi su gubili 16 razlike uoči zadnje četvrtine kada je na scenu stupio mladi Lonnie Walker sa 19 koševa (28 ukupno) i osigurao Spursima produžetak iz kojeg su izašli kao pobjednici.

Kod Spursa je Forbes zabio 25, a DeRozan 23 koša, dok su kod Rocketsa raspoloženi bili Russell Westbrook sa triple-doubleom od 19 koševa te po 10 skokova i asista te Clint Capela sa 22 koša i 21 skokom, njegova već osma utakmica sa bar 19 skokova, najduži takav niz još od 1976.

U ostalim utakmicama, Clippersi su na krilima i Harrella i Georga svladali Blazerse 117-97 uz skromnu minutažu Zupca i Hezonje. Kawhi Leonard je bio neuobičajeno tih sa samo 11 koševa uz šut 3 od 15, a ništa bolji dan nisu imali ni Damian Lillard (5 od 15) ni Carmelo Anthony (2 od 9). Miami je u gostima kod Toronta nakon produžetka slavio sa 121-110 uz odličnu predstavu Jimmyja Butlera (22p/13s/12a), a Markelle Fultz (20p/6a) je nastavio sa dobrim partijama u pobjedi svog Orlanda 127-120 kod Wizardsa kojima nije pomoglo ni 42 koša Bradleya Beala.