NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Dallas prekinuo niz Lakersa, Toronto i dalje bez poraza kod kuće

Mate Golemac

U nedjeljnom rasporedu NBA lige odigrano je 10 susreta.

Brooklyn Nets – Miami Heat 106-109

Košarkaši Miami Heata upisali su 14. pobjedu u sezoni na gostovanju kod Brooklyn Netsa. Tricom Joe Harrisa 1:45 prije kraja Netsi su imali prednost 106-99, ali Miami nevjerojatnom serijom od 10-0 u posljednjih 90 sekundi okreću utakmicu u svoju korist. Goran Dragić i Jimmy Butler dali su važne poene u posljednjoj minuti da bi Spencer Dinwiddie prvo promašio šut za vodstvo 12 sekundi prije kraja, a nakon toga i tricu za produžetak 2 sekunde prije kraja meča. Dragić je predvodio Miami do pobjede s 24 dok je Butler upisao 20 poena i sedam skokova. Kod Netsa Dinwiddie je ubacio 29 poena a pratio ga je Harris s 25.

New York Knicks – Boston Celtics 104-113

Boston je slavio u Madison Square Gardenu kod  NY Knicksa prije svega zbog sjajne posljednje četvrtine u kojoj su Celticsi napravili seriju 17-2 i taj period dobili 32-19 i tako osigurali 14. pobjedu u ovoj sezoni. Jason Tatum odigrao je sjajnu utakmicu u kojoj je ubacio 30 poena uz šest asistencija i sedam skokova. Jaylen Brown zaustavio se na 28 postignutih poena. Kod Knicksa s 26 poena se istaknuo Julius Randle.

Minnesota Timberwolves – Memphis Grizzlies 107-115

Memphis Grizzliesi upisali su tek treću pobjedu u gostima ove sezone. U utakmici u kojoj su obe ekipe šutirale ispod 42% bolje su snašli Grizzliesi kojih je do pobjede predvodio  Dillion Brooks s 26 poena. Kod Minnesote Karl – Anthony Towns ostvario je double – double  učinak do 21 poena i 12 skokova.

LA Lakers – Dallas Mavericks 100-114

Niz od 10 pobjeda LA Lakersa prekinut je u Staples Centru nakon preokreta Dallasa koji je zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu došao do pobjede. Dallas je treću četvrtinu dobio  s 35-17 i ta prednost koju su stvorili u trećoj četvrtini povećavala se i na maksimalnih +21 sredinom posljednje četvrtine.  Luka Dončić bio je na korak do novog triple – doublea. Slovenac je susret završio s 28 poena, 10 asistencija i devet skokova. Delon Wright s klupe je dao svoj doprinos sa 17 poena.  Kod Lakersa Anthony Davis je ubacio 27 poena uz 10 skokova dok je LeBron James utakmicu završio na učinku od 25 poena, devet skokova i osam asistencija.

Detroit Pistons – San Antonio Spurs 132-98

Detroit Pistonsi pregazili su San Antonio Spurse u utakmici bez prevelikih uzbuđenja. Pistonsi su utakmicu prelomili u svoju korist u trećoj četvrtini koju su dobili 37-20. Christian Wood neočekivano je vodio Pistonse do pobjede s 28 poena i 10 skokova dok je Luke Kennard ubacio 20 poena. Kod Spursa jedini vrijedan spomena je  DeMar DeRozan koji je ubacio 20 poena.

New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder 104-107

Napeto je bilo u New Orleansu gdje je Oklahoma ipak došla do svoje druge gostujuće pobjede. Junak je bio Steven Adams koji je u posljednje 3 minute utakmice ubacio sedam poena.  Danillo Gallinari i Steven Adams upisali su double- double učinke. Talijan je upisao 23 poena i 11 skokova dok je Adams ubacio 17 poena uz  10 uhvaćenih lopti. Pelicansima nije pomoglo 26 poena Jruea Holidaya dok je  Brandon Ingram ubacio 20 poena.

Orlando Magic – Golden State Warriors 100-96

Orlando je upisao novu pobjedu, osmu u sezoni. S druge strane Warriorsi su gostujuću turneju na Istoku započeli porazom. Evan Fournier s 32 poena (6-10 3PT) najzaslužniji je za pobjedu Magica, a pratio ga je Terrence Ross s 19 poena. Iako je kod Warriorsa cijela startna petorka imala dvoznamenkast učinak najviše poena je imali su Glenn Robinson (19 poena) i Eric Paschall (17 poena).

Toronto Raptors – Utah Jazz 130-110

Aktualni NBA prvak, Toronto, ni poslije devete utakmice na svom parketu ne zna za poraz u ovoj sezoni. Sinoćnja žrtva su košarkaši Utah Jazza. Već na poluvremenu utakmica je bila riješena, Raptorsi su pokazali svoju snagu na oba kraja parketa te su poslije 24 minute igre vodili 77-37!  Pascal Siakam bio je nerješiva enigma za obranu Jazza. Kamerunac je ubacio 35 poena (14-22 FG) dok je VanVleet ubacio 21 poen. Kod Jazza Mike Conley je upisao 20 poena a Bojan Bogdanović je u pola sata na terenu ubacio 11 poena (5-14 FG, 1-5 3PT) uz sedam skokova čime se uklopio u sivilo svoje ekipe.

LA Clippers – Washington Wizards 150-125

LA Clippersi uvjerljivo su savladali Washington Wizardse. Ovo je bila 12. pobjeda Clippersa u 13 utakmica na svom terenu. Kawhi Leonard bio je najefikasniji kod svoje momčadi s 34 poena i šest skokova, Paul George ubacio je 31 poen uz  osam skokova. Ivica Zubac upisao je dva poena. Kod Wizardsa Rui Hachimura zabilježio je 30 poena i devet skokova a Bradlay Beal je ubacio 23 poena uz 11 asistencija.