NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Domaćini slavili noćas, Harden zabio 60 Hawksima

Marko Rakić

NBA večer započela je utakmicom između Sacramenta i Denvera. Jokićevi Nuggetsi cijelu su utakmicu imali prednost, često i dvocifrenu, da bi na kraju sve prosuli u zadnjoj četvrtini. U produžecima se nisu dobro snašli te su izgubili rezultatom 100:97. Najbolji u redovima pobjednika bili su Barnes (31 poen) i Hield (21 poen), dok su s druge strane potpuno podbacili Nikola Jokić (7 poena) i Paul Millsap (4 poena).

Druga utakmica na rasporedu bila je ona između Philadelphije i Indiane. Prve dvije četvrtine pripale su Philadelphiji, no zadnje dvije bilo je vrlo neizvjesno te su na kraju izvukli tijesnu pobjedu (119:116) za 14. pobjedu sezone. Prekinuli su tako Indianin niz od pet pobjeda. Sjajan je kod domaćina bio Joel Embiid koji je zabio 32 poena, uz 11 skokova i 4 asistencije. Kod gostoju su odličnu večer imali Warren (29 poena) i Brogdon (28 poena, 6 asistencija).

James Harden ponovno je bio briljantan u pobijedi svojih Rocketsa. Hawksi su bili nemoćni cijelog susreta te su na kraju izgubili 47 razlike (158:111). Brada je bio nemilosrdan prema mladoj momčadi Atlante te im je ubacio 60 poena, što mu je bila četvrta utakmica u karijeri sa 60+ poena. Time se pridružio Michaelu Jordanu na toj listi, a predvodi je Wilt Chamberlain s čak 32 takve utakmice. Kod gostiju najbolji je bio Trae Young s 37 poena, tri skoka i 7 asistencija. Hawkse su ove sezone ovako natamburali još Clippersi, kada su izgubili s 49 razlike.

Zadnja utakmica večeri odigrala se u Milwaukeeu gdje su domaćini razbili Hornetse 41 razlike. Nevjerojatan je ponovno bio aktualni MVP, Giannis Antetokounmpo koji je za samo 19 minuta igre ubacio 26 poena, uz 9 skokova i 4 asistencije. Timska igra i čvrsta obrana doveli su do rezultata 137:96, što je Hornetsima najteži poraz ove sezone. Devet igrača Bucksa bilo je dvocifreno, a među njima je bio i naš Dragan Bender sa solidnim učinkom od 13 poena.

Večeras u povoljnom terminu imamo čak 6 utakmica, a vjerojatno će najviše pozornosti privuća ona između Lakersa i Dallasa.