Nets 31-15

Igrač P R A
Jerami GrantDET | #9 | SF 19 2 3
James Harden HOU | #13| SG 44 14 8

Nakon par utakmica izbivanja, James Harden, noćas se vratio u sastav Brooklyn Netsa i odmah demonstrirao svu moć. Najbolji igrač Netsa, ubacio je monstruoznih 44 poena i k tome dodao još 14 skokova uz osam asistencija. Valja istaknuti i Blake Griffina, koji je napokon pokazao nešto više, postignuvši 17 koševa. Unatoč tome, Netsi su slavili sa samo dva poena više te su se Detroit Pistonsi, mora se priznati, veći dio utakmice odlično držali. Kod domaćina, četiri igrača upisala su dvoznamenkasti broj koševa, a najbolji među njima bio je Jerami Grant s 19.

Bucks 29-15

114:122

Celtics 22-23

Igrač P R A
Khris Middleton MIL | #22| SF 19 3 4
Jayson Tatum BOS | #0 | SF 34 6 7

Derbi večeri pripao je Boston Celticsima koji su na kraju s osam poena viška slavili kod Milwaukee Bucksa. Susret je bio gotovo u egalu sve do treće četvrtine kada Boston ubacuje u brzinu više te odlazi na 19 poena razlike. Do kraja dvoboja Bucksi se ne uspijevaju vratiti u rezultatsku prednost te upisuju poraz nakon osam pobjeda zaredom. Khris Middleton postigao je 19 poena dok su s druge strane Kelti bili puno raspoloženiji. Jayson Tatum utrpao im je 34, a Marcus Smart 23 poena.

Raptors 18-27

100:104

Suns 30-14

Igrač P R A
Pascal Siakam TOR | #43| PF 26 11 6
Deandre AytonPHX |#22| C 19 9 1

Još jednu izjednačenu utakmicu mogli smo gledati u Kanadi, gdje su domaći Toronto Raptorsi ostali kratkih rukava protiv Phoenix Sunsa. Gosti iz Arizone imali su jednom trenutku i 14 koševa viška, no požrtvovni Raptorsi, uspjeli su u posljednjoj dionici smanjiti samo na dva. Mogla je momčad Toronta imati i zadnji napad za pobjedu da Mikal Bridges nije 7,3 sekundi prije kraja ulovio ofenzivni skok. Ovako puni plijen ide u Phoenix u kojem su najbolji bili Deandre Ayton i Chris Paul s po 19 poena. Kod domaćih Pascal Siakam iskazao se s 26 koševa i 11 asistencija. Naš Dario Šarić na terenu proveo je 19 minuta te pri tome ostvario 8p/4sk/1as.

Hornets 23-21

110:105

Heat 22-24

Igrač P R A
Malik MonkCHA |#1| SG 32 2 0
Jimmy Butler MIA |#22| SF 20 5 9

Poluvrijeme između ove dvije momčadi završilo je rezultatom 72:49 za Charlotte Hornetse. Velika prednost koju su na kraju domaćini ispustili te su susret morali riješavati u tzv. clutch timeu. Ipak, pobjeda je ostvarena i to ponajviše zahvaljujući Maliku Monku s 32 te Terrry Rozieru s 26 poena. S druge strane Jimmy Butler i Duncan Robinson najefikasniji par kod Miami Heata s po 20 koševa.

Timberwolves 11-34

107:101

Rockets 12-32

Igrač P R A
Karl-Anthony Towns 29 16 8
Christian Wood 24 9 1

Što reći za dvoboj Minnesote Timberwolvesa i Houston Rocketsa, nego to da su gosti iz Texasa više željeli poraz. Treću su četvrtinu Rocketsi završili u plusu od 15 poena, no potom se u zadnjoj četvrtini misteriozno ugasili. Sedam minuta bez poena te more turnovera i Wolvesima nije ostalo ništa drugo nego da upišu svoju 11. pobjedu sezone. Karl-Anthony Towns s 29 poena i Christian Wood s 24 koševa bili su najbolji pojedinci u vlastitim redovima.

Pelicans 19-25

108:113

Nuggets 27-18

Igrač P R A
Zion Williamson NOP |#1| PF 39 10 5
Nikola JokićDEN |#15| C 37 6 9

Zion Williamson odigrao je sinoć odličan dvoboj te s 39p/10sk/5as bio daleko najkonkretniji igrač u redovima New Orleans Pelicansa. No, Denver Nuggetsi imaju svog kandidata za najkorisnijeg igrača koji je postigao 37 poena, a i s odličnom šuterskom večeri pridružio mu se i Michael Porter Jr. Do kraja susreta gledali smo zanimljiv dvoboj u kojem je ipak presudila klasa košarkaša Nuggetsa.

Magic 15-30

105:112

Trail Blazers 27-18

Igrač P R A
Chuma OkekeORL |#3| PF 22 6 a
CJ McCollumPOR |#3| SG 22 5 7

I u drugoj utakmici povratka, Portland Trail Blazerse predvodio je, CJ McCollum. Noćas se zaustavio na brojkama od 22p/5sk/7as te u odsustvu Damiana Lillarda predvodio Blazerse do 27. pobjede sezone. Magic realno nije imao šanse, a u okrnjenom sastavu istaknuo se Chuma Okeke s 22 postignuta koša.

Mavericks 23-20

94:109

Pacers 21-23

Igrač P R A
Kristaps PorzingisDAL |#6| C 31 18 3
Domantas SabonisIND |#11| PF 22 15 5

Bez Luke Dončića, čini se nije išlo za Dallas Maverickse. Pokušavao je Kristaps Porzingis s 31 poenom, ali bez prave podrške suigrača to nije bilo dovoljno za raspoložene Pacerse. Indiana je na kraju dosta uvjerljivo svladala Mavse uz najraspoloženije Domantasa Sabonisa i Malcolma Brogdona. Obojica su ubacila po 22 te doveli svoju momčad do vrijedne pobjede u borbi za doigravanje.

Jazz 33-11

117:114

Grizzlies 21-21

Igrač P R A
Donovan MitchellUTA |#45| SG 35 5 6
Ja MorantMEM |#12| PG 32 4 11

Jazzeri su na svom terenu upisali i 18. pobjedu za redom svladavši Memphis Grizzliese sa “samo” tri poena razlike. Kroz cijeli susret Utah je kontrolirala događaje na terenu, ali nisu ni Grizzliesi bili bez šansi pod kraj dvoboja. No, priliku za popravak imat će u noći sa subote na nedjelju kada će ponovno odmjeriti snage s Jazzom. Donovan Mitchell je ubacio 35, Rudy Gobert 25, a Bojan Bogdanović solidnih 17 poena uz četiri skoka. Kod Memphisa najviše je pokazao Ja Morant upisavši double-double od 32 koša i 11 asistencija.

Warriors 22-24

108:124

Hawks 23-22

Igrač P R A
Andrew Wiggins GSW |#22| SF 29 7 3
John CollinsATL |#20| PF 38 12 2

GSW i dalje ne zna za pobjedu otkako na terenu nije Steph Curry. Sinoć im se dogodio još jedan poraz, četvrti u nizu. Atlanta Hawksi nisu im ostavili previše manevarskog prostora te su predvođeni Johnom Collinsom (38p/12sk/2as) uvjerljivo slavili nad Warriorsima. Andrew Wiggins s 29 poena odigrao je najbolje kod Golden Statea.

Lakers 29-17

100:86

Cavaliers 17-28

Igrač P R A
Montrezl HarrellLAL |#15| C 24 10 2
Larry Nance Jr.CLE |#22| PF 17 10 5

Los Angeles Lakersi napokon su pronašli žrtvu te prekinuli niz od četiri poraza. Bez njihove dvije udarne igle, slavili su protiv Cleveland Cavaliersa rezultatom 100:86. Ponovno se kod Lakersa istaknuto Montrezl Harrell s 24p/10sk/2as dok je Larry Nancy Jr. za Cavse ubacio 17 poena.