NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Russell WestbrookWAS | #4 | G 25 5 8

Philadelphia 76ersi vrlo su lako došli do pobjede na gostovanju kod Washingtona, vodeći utakmicu od prve do zadnje minute. No, Sixersi iz glavnog grada neće otići presretni, zbog ozljede njihovog glavnog igrača. Naime, Joel Embiid ozlijedio se u trećoj četvrtini susreta i ako je vjerovati snimkama s mjesta nesreće i kasnijim izjavama njegovih suigrača, situacija nije pretjerano optimistična. No, više će se znati nakon dodatnih pretraga. Iako je odigrao tek 20 minuta, Embiid je bio najbolji strijelac svoje momčadi s 23 poena, a još petorica igrača sudjelovala su dvoznamenkastim brojem poena. Na drugoj strani Russell Westbrook je imao 25, a Bradley Beal 19 poena.

Nuggets 22-15

103-102

Grizzlies 17-17

Igrač P R A
Nikola JokićDEN | #15 | C 28 15 7
Ja MorantMEM | #12 | G 16 4 9

U najuzbudljivijem susretu večeri Denver je sa 103-102 slavio kod Memphisa. Nakon što je sedam sekundi prije kraja susreta Nikola Jokić promašio šut za odvajanje na tri poena razlike, Memphis je imao priliku odnijeti pobjedu. Ja Morant sjurio se prema obruču, promašio polaganje, ali i iznudio prekršaj Jokića, bar se tako ispočetka mislilo. No, suci su na kraju ipak donijeli odluku kako prekršaja nema te su Grizzliesi na kraju ostali kratki za pola koša. Jokić je odigrao jako dobru utakmicu, ubacio 28 poena i uhvatio 15 skokova, svoju rolu odradili su Will Barton i Michael Porter Jr. ubacivši po 21 poen, dok je jako lošu večer imao Jamal Murray koji je pogodio tek 1 od 14 upućenih šuteva. Najviše kod Memphisa imali su Dillon Brooks i Brandon Clarke, oba s po 20 poena.

Cavaliers 14-23

82-116

Pelicans 16-22

Igrač P R A
Collin SextonCLE | #2 | G 19 2 1
Brandon IngramNOP | #14 | F 28 7 4

Pognute glave igrači Clevelanda odlaze iz New Orleansa. Iako su u prvoj četvrtini pružali nekakav otpor, utakmica je nadalje išla u jednom smjeru, a koliko su Cavsi pali govori i činjenica su u trećoj četvrtini ubacili tek 9 poena. Pobjeda bi zasigurno bila i veća da trener domaćina nije rotirao do te mjere da je čak deset igrača odigralo između 17 i 25 minuta. Brandon Ingram ubacio je 28, a Zion Williamson 23 poena za Pelicanse, dok je s druge strane Collin Sexton s 19 jedini imao učinak vrijedan spomena.

Heat 20-18

101-90

Bulls 16-20

Igrač P R A
Jimmy ButlerMIA | #22 | F 28 3 8
Zach LaVineCHI | #8 | G-F 30 6 6

Do posljednje četvrtine utakmica između Miamija i Chicaga bila je bila u egalu, s jedne strane Zach LaVine, s druge Jimmy Butler, vukli su svoje momčadi u jednoj dosta izjednačenoj utakmici. No, onda se pojavio Goran Dragić, ubacio 20 od svojih 25 poena u posljednjih 12 minuta te tako svoju momčad odveo do treće uzastopne pobjede. Butler je susret završio s 28 poena i 8 asistencija, čemu je pridodao i 4 ukradene lopte, dok su s druge strane najbolji pojedinci bili gore spomenuti LaVine s 30 ubačaja te Lauri Markkanen s 20.

Magic 13-25

77-104

Spurs 19-15

Igrač P R A
Nikola VučevićORL | #9 | C 26 9 3
Dejounte MurraySAS | #5 | G 17 6 6

Utakmica za koju se nakon prve četvrtine činilo da će otići u sasvim drugom smjeru, jer, Orlando je na prvi „mali odmor“ otišao s čak 13 poena razlike. No, vrlo brzo se sve to preokrenulo i otišlo u smjeru domaćina, koji je na kraju slavio s čak 27 poena prednosti. Do pobjede su ih predvodili Rudy Gay s 19 te Derrick White i Dejounte Murray sa 17 poena, dok je na drugoj strani Nikola Vučević ubacio 26 poena, s tim da u posljednjoj četvrtini nije ni ulazio na parket. U dresu pobjedničke momčadi, Luka Šamanić je odigrao 5 minuta, uhvatio 2 skoka i zabilježio jednu asistenciju.

Rockets 11-25

99-114

Jazz 28-9

Igrač P R A
Kevin Porter Jr.HOU | #3 | G-F 27 3 8
Donovan MitchellUTA | #45 | G 28 7 8

Još jedna utakmica čiji je rezultat određen na samom početku. Iako su Jazzeri bez natjecateljske utakmice bili punih deset dana, već nakon prve četvrtine napravili su prednost od 9 poena, koju do kraja nisu ispuštali. Do pobjede ih je predvodio Donovan Mitchell s 28 poena, 8 asistencija i 7 skokova, Mike Conley dodao je 20, dok su Bojan Bogdanović i Jordan Clarkson ubacili po 15. Za Rocketse, koji imaju dosta velikih problema s izostancima, najbolji je bio Kevin Porter Jr. s 27 poena.

Pacers 16-20

100-105

Lakers 25-13

Igrač P R A
Domantas SabonisIND | #11 | F-C 20 14 8
Kyle KuzmaLAL | #0 | F 24 13 1

Posljednju utakmicu večeri odigrali su Lakersi i Pacersi. Iako su gosti vodili veći dio susreta, u posljednjoj četvrtini, Lakersi su predvođeni Kyle Kuzmom preokrenuli rezultat. Kuzma je susret završio s 24 poena (15 u zadnjoj dionici), dok je LeBron James u pobjedu ugradio 18 poena i 10 skokova. Momčadi iz Indiane nisu bile dovoljne ni odlične partije Malcolma Brogdona, koji je imao 29 poena, 7 skokova i 6 asistencija, ni Domantasa Sabonisa, koji je ubilježio 20 poena, 14 skokova i 8 asistencija.