NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Sixersi uvjerljivi protiv Heata

Josip Ćorluka

Philadelphia 76ers-i u subotu navečer ugostili su u svom Wells Fargo centru Miami Heat i svog bivšeg igrača Jimmy Butlera. Odličnom obranom i šutom za 3 (14/29) porazili su Heat sa 113-86. Sixerse je predvodio Josh Richardson (32pts/4ast/ 6/7 za 3), bivši igrač Heata koji je bio dio razmjene za Jimmy Butlera. Veliki dio posla za Sixerse obavili su također i Joel Embiid (23pts/11reb/2stl/2blk) te Tobias Harris (19pts/8reb/2stl). Za Miami je vodeći strijelac bio rookie Tyler Herro sa 20 poena, dok Jimmy Butler u svom u povratku nije oduševio te je utakmicu završio sa 11 poena i 5 skokova.

Bila je to utakmica u kojoj su Sixersi nadigrali Heat u svim elementima igre, igrali su odličnu obranu, kretnja lopte je bila izvanredna i šut ih je pratio u svemu tome. Uzeli su vodstvo na početku utakmice, napravili veliku seriju i više se nisu okretali nazad. Na poluvrijeme se otišlo sa 20 poena razlike. Početkom treće četvrtine Sixersi opet rade seriju i odlaze na čak +40. Držali su tu prednost do kraja četvrtine i onda u igru za obje ekipe ulaze igrači sa klupe. Posljednja četvrtina nije donijela značajne promjene, bila je to prilika mladim igračima i igračima sa klupe da se dokažu.

Bila je ovo 4. pobjeda za Philadelphiu u nizu dok će petu tražiti u ponedjeljak na gostovanju kod Toronto Raptorsa. Heat će u ponedjeljak ugostiti Charlotte Hornetse.