NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Wizardsi preokretom do pobjede, Detroit lagano protiv Hawksa

Josip Crnić

Washington Wizardsi su nakon pobjede protiv San Antonio Spursa na domaćem parketu savladali i momčad Charlotte Hornetsa rezultatom 125:118. Time su vezali dvije pobjede u nizu, što im je zadnji put uspjelo u ožujku ove godine.

Od samoga početka vidjeli smo zanimljiv dvoboj u kojem nijedna momčad nije imala prednost više od 6 poena u prvih 36 minuta. Na otvaranju zadnje dionice susreta, Hornetsi odlaze na +13 i činilo se da bi mogli upisati 7. pobjedu u sezoni, no neiskustvo i tehničke pogreške Roziera daju priliku Wizardsima koji koriste poklone i zakucavanjem Jordana McRaea 29.3 sekundi prije kraja zaokružuju veliki povratak. Bradley Beal ponajboljom utakmicom sezone (30pts/5reb/12ast) bio je najistaknutiji kod domaćina, pripomogli su Bryant (21pts/11rbs) i Davis Bertrans (20pts/8reb), koji je trice gađao 6-11, izjednačivši najbolji učinak u karijeri. Gostima nije pomogao “career high” 31 poen Milesa Brigdesa.

Gledatelji u Detroitu nisu imali priliku uživati u tako napetom dvoboju nakon što je domaća ekipa imala prednost 76:57 na kraju poluvremena.

Hawksima je presudila druga četvrtina kada nisu ubacili koš dugih 8 minuta, što je rezultiralo serijom 20:0 u korist Detroita. Najveći problem kod gostiju iz Atlante bio je šut za 3 poena (prvo poluvrijeme 18.8%, na kraju 27%), te Trae Young sa samo 9 ubačenih poena (3-12 FG, 1-7 3P). Pistonsi su ovom pobjedom prekinuli niz od 5 poraza i sada su na 11. mjestu istočne konferencije. Najbolji u domaćim redovima bili su Blake Griffin sa 24 poena i Andre Drummond koji je uz 23 poena uhvatio i 15 skokova. Čak 7 od 10 igrača Pistonsa bilo je dvocifreno u susretu koji je završio rezultatom 128:103.