NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Ben Simmons za tri, Phila pobijedila Knickse

Josip Crnić

Napokon se dogodilo! U 172. utakmici NBA karijere, zvijezda 76ersa Ben Simmons, zabio je svoju prvu tricu u ligi. Wergo Falls Center je eksplodirao od oduševljenja već nakon tri minute utakmice kada je Ben iz desnoga kuta “poparao” mrežicu na asistenciju Korkmaza. U dosadašnje tri odigrane sezone imao je 17 neuspješnih pokušaja, pa možemo shvatiti navijače koji su ovo strastveno proslavili iako je rezultat u tome trenutku bio 11:10 za goste iz New Yorka.

Gosti su utakmici otvorili zonom, što je stavilo Simmonsa u određene probleme na početku jer nije mogao voditi momčad na način koji to inače radi. Momčad 76ersa ipak je imala minimalnu prednost na poluvremenu i izgledalo je da bi domaćini mogli lagano završiti posao u drugom dijelu.

No momčad trenera Fizdalea treću četvrtinu otvara serijom 15-0 i domaći navijači u čak nekoliko navrata iskazuju nezadovoljstvo uzrokovano lošom igrom. Brown mijenja obrambene zadatke svojim igračima, Simmons preuzima Ntilikinu, te se Phila serijom 10-0 vraća u igru. Na kraju Simmons (18pts/7reb/13ast) i Embiid (23pts/12reb/2blks) dovode Sixerse do pobjede koji su sa omjerom 9-5 trenutno peta momčad Istoka. Kod Knicksa najbolji je bio Marcus Morris (22pts/13reb/6ast) koji je nakon dvoboja bio ponosan na svoju momčad:

“Dokazali smo se večeras. Igrali smo dobro cijelu utakmicu i bili jako blizu pobjede protiv odlične ekipe. Morali su zaraditi svaki poen i to je ono što me čini ponosnim. “

Ovo je bio već 11 poraz Knicksa, uz samo 4 pobjede i trenutno drže posljednje mjesto istočne konferencije.