NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Benderu utakmica karijere, Šiši opet odličan

Nikola Grabovac

Sjajna večer hrvatskih košarkaša u NBA ligi je iza nas. Dragan Bender je odigrao utakmicu karijere u porazu svojih Warriorsa 131:107 od Zupčevih LA Clippersa. Mladi Čapljinac je sjajno iskoristio minutažu koju je dobio te bio prvi strijelac utakmice sa 23 koša, koliko je ubacio i Leonard za Clipperse.

Bender je tom učinku dodao i 7 skokova i 3 asistencije uz odličan šut (8-12, 2-5 za tri, 5-5 slobodna) za samo 25 minuta igre. Njegov kolega iz Čitluka Zubac je bio nešto skromniji sa 4 koša u 19 minuta, ali je uhvatio i 12 skokova.

Warriorsi su igrali bez Curryja, što su Clippersi iskoristili i zahvaljući ček sedmorici dvocifrenih stigli do uvjerljive pobjede.

Na zapadu smo gledali još jedan dvoboj hrvatskih košarkaša. U izravnoj bitci za playoff, Hezonjini Blazersi su slavili sa 121:105 protiv Šarićevih Sunsa. Upravo je Šiši bio jedan od najboljih aktera utakmice, ponovno odigravši sjajno protiv Blazersa.

Šarić je počeo igrati odličnu košarku u zadnje vrijeme, te je uz Bookera (29p) bio najefikasniji u redovima Sunsa, ubacivši 24 koša uz 11 skokova. Odlične su to vijesti za Šišija uoči isteka postojećeg ugovora na ljeto.

Za pobjednike je Hezonja također solidno iskoristio minutažu sa 8 koševa (3-3, trice 2-2) i 4 skoka u 14 minuta. Najbolji u Blazersima je bio Lillard sa 25 koševa.

Važnu utakmicu u borbi za playoff izgubili su Memphis Grizzliesi. Na svom terenu poraženi su od Orlanda, 120:115. Nije im pomoglo ni 27 koševa uz 16 skokova Jonasa Valanciunasa. Za Magic je najbolji bio Ross sa 24 koša. Grizlijima je ova utakmica bila posebno bitna jer vremena za odmor nemaju s obzirom na to da im predstoji najteži raspored u ligi u narednih 17 utakmica.

San Antonio Spursi su nadvisili Dallas Maverickse sa 119:109, usprkos briljantnoj partiji Dončića koji je završio sa čak 38 poena, 7 skokova i 8 asista. I Spursi se još uvijek nadaju playoffu, ali će se morati dobro pomučiti ako žele nastaviti svoj niz od 22 sezone u postsezoni.

Brooklyn Netsi su iznenadili Los Angeles Lakerse sa 104:102 u Staples centru. Predvodio ih je bekovski duo Levert-Dinwiddie sa 45 kombiniranih poena. Za Lakerse standardno odlični James i Davis, ali ovoga puta nisu imali dovoljno raspoložene suigrače nakon dvije velike pobjede protiv Bucksa i Clippersa za vikend.