NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Lakersi slavili u odličnoj utakmici nad Clippersima, porazi Bucksa i Celticsa

Karlo Višak

Sinoć smo mogli uživati u bogatom rasporedu NBA-a. Odigrano je čak 11 susreta, a sve su oči naprosto bile uprte u derbi između dvaju gradskih klubova, Lakersa i Clippersa. U trećem međusobnom dvoboju ove sezone slavlje (112:103) je odnijela ekipa predvođena LeBronom Jamesom na kojemu se od početka vidjelo koliko želi pobjedu. U pravoj čvrstoj playoff utakmici s podosta promjena rezultata bolje su se snašli Lakersi, koji su na poluvrijeme otišli su devet koševa zaostatka. U prvom dijelu Clippersi su bili bolji zahvaljujući raspoloženom Paulu Georgu (19 poena). U nastavku meča potonji se malo ohladio i na koncu postigao 31 koš, a pridružio mu se i Kawhi Leonard s četiri poena manje.

Kod Lakersa odličnu partiju odigrali su Anthony Davis postigavši 30p/8sk/2as te LeBron s 28p/7sk/9as. Još jedan neočekivani junak pobjede bio je Avery Bradley s iznenađujuće dobrom rolom od 24 koša. Naš Ante Zubac dobio je gotovo 14 minuta i za to vrijeme postigao sedam koševa, pet skokova i tri asistencije. Clippersima je ovo bio prvi poraz u kompletnom sastavu.

Odmah nakon završetka gradskog derbija mogli smo uživati u još jednoj izrazitom zanimljivom duelu između domaćih Boston Celticsa i Oklahoma City Thundera. Utakmica je bila živa do posljednjeg trenutka, a za pobjedu gostiju pobrinuo se Dennis Schröder šutem osam sekundi prije kraja. Imali su nakon toga i Celticsi priliku postići pobjednički koš, no pokušaj Jaysona Tatuma nije bio dobar. U konačnici, završilo je rezultatom 105:104 za momčad OKC-a. Thundere predvodili su Chris Paul s 28 te Schröder s jednim poenom manje. Kod domaćih istaknuo se Gordon Hayward s 24p/5sk/4as.

U isto vrijeme igrali su Phoenix Sunsi ugostivši na svom parketu Milwaukee Buckse, ali bez njihove najveće zvijezde, Giannisa Antetokounmpa. Na kraju, ispostavilo se da je izostanak The Greak Freaka bila nepremostiva prepreka za Buckse, koji su u Talking Stick Resort Areni upisali drugi uzastopni poraz (140:131). Gosti su na poluvremenu zaostajali 18 koševa i bilo je jasno da bez svog prvog igrača neće uspjeti preokrenuti utakmicu u vlastitu korist. Sunsi su, pak, bili izrazito raspoloženi na što nam jasno ukazuje podatak da su šestorica igrača upisala dvoznamenkaste brojke. Devin Booker zabio je 36 poena, najviše kod Sunsa, a niti naš Dario Šarić nije imao lošu večer. Štoviše, pronašao se u početnoj petorci te za gotovo 27 minuta igre upisao 11 poena, pet skokova i asistenciju. Kod poraženih najbolji bio je Khris Middleton s 39 koševa.