NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Babo opet preko 30, Hornetsi i Cavsi iznenađujuće slavili

Karlo Višak

Sinoć smo imali priliku pratiti šest dvoboja u NBA-u, koji nam je ponudio pomalo dva iznenađujuća rezultata. Prvi na parket izašli su košarkaši Charlotte Hornetsa i Houston Rocketsa. U gostujućim redovima nisu mogli računati na usluge Russella Westbrooka, ali bez obzira na to prije meča slovili su za velikog favorita. Ulogu nikako nisu opravdali, a da će cijeli susret morati loviti zaostatak vidjelo se već na startu prve četvrtine. Naime, Rocketsi su prve poene na utakmici postigli tek polovicom prvog dijela kada su Hornetsi imali već 20 koševa “viška”.

Kroz cijeli dvoboj Houston nije imao priliku povesti te na koncu ne treba čuditi njihov 23. poraz u sezoni. Najbolji kod poraženih bio je James Harden s triple-double učinkom (30p/10sk/14as), ali s izuzetnom potrošnjom. U igri je proveo 45 minuta te pogodio samo dvije trice iz 11 pokušaja. Raspoloženiji u tom segmentu bio je Robert Covington sa sedam ubačenih trica (7-13) te ukupno 25 postignutih poena. Kod Hornetsa istaknula su se njihova nominalno dva ponajbolja igrača, Terry Rozier s 24 te Devonte Graham s 23 poena.

U idućem susretu Bojan Bogdanović ponovno je odigrao strašnu partiju te pomogao Jazzerima u pobjedi nad Detroit Pistonsima (111:105). Babo je bio najefikasniji pojedinac Jazza s 32p/5sk/2as čime je 11. put ove sezone zabio 30+ koševa. Uz njega standardno dobru partiju odigrao je Donovan Mitchell s ubačenih 25 poena. S druge strane, Pistonse je utakmicom karijere predvodio Christian Wood s 30p/11sk/2as.

Drugi pomalo neočekivani rezultat nakon Hornetsa ostvarili su košarkaši Cleveland Cavaliersi u srazu s Denver Nuggetsima. Završilo je pobjedom Cavsa 104:102 u kojoj se s 27 poena istaknuo Kevin Love. S 14 podijeljenih asistencija raspoložen bio je Matthew Dellavedova dok se kod indisponiranih Nuggetsa najbolje snašao Will Barton (22p/8sk/4as). Cavaliersi su ovom pobjedom prekinuli niz od četiri poraza te upisali tek 18. pobjedu sezone. Ante Žižić za četiri minute nije popunio niti jednu statističku rubriku.

U ostalim susretima Memphis Grizzliesi bez većih su problema svladali Atlanta Hawkse (118:101) te pobjedom nastavili borbu za doigravanje. Golden State Warriorsi uspjeli su slaviti protiv Philadelphije 76ersa (118:114), koji su igrali bez Joela Embiida i Bena Simmonsa. Dragan Bender odigrao je 13 minuta te za to vrijeme upisao solidnih deset koševa bez promašenog šuta za dva poena (2-2) i pogođene obje trice. Uz to pridodao je tri skoka i jednu asistenciju. U posljednjem susretu večeri Portland Trail Blazersi izgubili su od Sacramento Kingsa (123:11) te se tako malo udaljili od osme pozicije koja vodi u doigravanje. Mario Hezonja isto je odigrao vrlo dobru utakmicu ubacivši 16 poena.