NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Clippersi razbili Rocketse, Curry dobar u povratku

Marko Rakić

Nova NBA večer donijela nam je četiri susreta gdje su gosti odnijeli sve pobjede, što nije učestalo u ligi.

Prvi susret bio je onaj između Charlottea i Denvera gdje su Nuggetsi neočekivano teško izborili pobjedu (112:114). Vrlo izjednačena utakmica je na samom kraju otišla na stranu gostiju, a najvrijedniji je ponovno bio Jokić s 14p, 11sk i 8as.

Sljedeći okršaj bio je onaj između Rocketsa i Clippersa. Iako krajnji rezultat (105:120) tako ne govori, Clippersi su u prve tri četvrtine deklasirali Rocketse, a prednost je išla i do 30 poena. U zadnjoj četvrtini su spustili tempo te poraz nije izgledao strašno. Najbolji pojedinac kod Clippersa je ponovno bio Kawhi Leonard s 25 poena, 6 skokova i 5 asistencija za 28 minuta igre.

U Sacramentu se odvio susret domaćih Kingsa i Phile, a momčads istoka odnijela je laganu pobjedu 108:125. Tobias Harris ponovno je bio izvrstan u odsustvu Embiida i Simmonsa te je ubacio 28 poena, uz 14 skokova i 3 asistencije.

Zadnja utakmica bila je ona između prošlogodišnjih finalista, Warriorsa i Raptorsa. Ova utakmica označila je povratak Stepha Currya nakon 58 utakmica stanke zbog ozljede ruke. Warriorsi su izgubili rezultatom 113:121, a kod pobjednika je fantastičan bio Powell s 37 poena uz odličan postotak šuta od 65%.