NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Jazzeri i Blazersi do pobjeda, Heat srušio Buckse

Nikola Grabovac

Bojan Bogdanović odigrao je vrhunsku utakmicu predvodivši svoje Utah Jazzere do pobjede na gostovanju u Clevelandu 126:113. Babo je za 33 minute na parketu upisao 28 koševa (10-19, trice 5-10) uz po 7 skokova i 6 asistencija.

Najboljem hrvatskom igraču solidnu pomoć je pružio Rudy Gobert sa 20 koševa i 9 skokova, dok su u redovima Cavsa najbolji bili mladi bek Collin Sexton (32 koša) i iskusni centar Kevin Love sa 22 ubačaja i 9 skokova.

Utah je trenutno na petom mjestu zapada, samo tri utakmice iza drugoplasiranih Clippersa.

I drugi hrvatski krilni igrač Mario Hezonja je pokazao što može kad dobije ozbiljniju minutažu. Mladi Dubrovčanin je iskoristio neigranje Damiana Lillarda i pomogao svojem Portlandu da dođe do vrijedne i uvjerljive 130:107 pobjede nad Orlandom u borbi za playoff mjesto na zapadu.

Hezonja je dobio 27 minuta i za to vrijeme ubilježio 10 koševa (4 od 6) uz 8 skokova i 4 asistencije protiv svoje nekadašnje momčadi. Istaknuo se i situacijom u kojoj je pomogao svojem suigraču McCollumu da izbjegne tehničku tako što je sam zaradio jednu dotaknuvši suca.

McCollum je na kraju završio sa 41 košem uz po 5 skokova i asista, dok Orlandu nije pomogla ni odlična partija Vučevića koji je skupio 30 koševa i 11 skokova.

Orlando i dalje drži sedmo mjesto na istoku s relativno komotnom prednošću od 4 utakmice ispred Wizardsa, dok je Portland 3.5 utakmice iza Grizlija na devetom mjestu zapada.

Miami Heat je najboljoj momčadi lige Milwaukee Bucksima (52-9) nanio tek 9. ovosezonski poraz, svladavši ih kod kuće sa 105:89.

Momci s Floride su dobrom obranom uspjeli ograničiti glavnog MVP kandidata Giannisa Antetokounmpa na samo 13 koševa uz skroman šut iz igre, 6 od 18.

Za Miami su po 18 koševa dali Jimmy Butler i Jae Crowder, dok je najistaknutiji kod gostiju bio Brook Lopez sa 21 ubačajem.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti pobjedu Knicksa nad Rocketsima u zadnjim sekundama (125:123), pri čemu je glavnu ulogu imao novak RJ Barrett sa 27 koševa, kao i visoko slavlje Grizzliesa nad Hawksima, 127:88, u dvoboju dvojice sjajnih mladih bekova Moranta i Younga.