NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Lakersima derbi protiv Celticsa, Raptorsi razbili Indijanu

Marko Rakić

Prva na rasporedu bila je utakmica u Staples centru, gdje su domaći Lakersi ugostili Boston Celticse (114:112). Utakmica je bila vrlo izjednačena cijelo vrijeme i svakako preporučamo pogledati cijeli highlights video. Kod pobjednika je najviše ubacio Davis (32p, 15sk), dok je kod Celticsa ponovno sjajan bio Tatum s 41 poenom.

Derbi istoka trebao je biti između Raptorsa i Pacersa, no utakmica je od samog početka bila jednosmjerna. Raptorsi su počeli veoma jako te je već nakon prve četvrtine vodstvo bilo preko 20 razlika. Pacersi se nisu uspijevali vratiti u susret u niti jednom trenutku, a rezultat 127:81 govori dovoljno.

Od ostalih utakmica vrijedi istaknuti domaću pobjedu (108:104) Blazersa protiv žilavih Pistonsa. Obje momčadi su u pojedinim stadijima imale i dvocifrene prednosti, no sve je završilo napetom završnicom i tijesnom pobjedom Blazersa. Odličan je bio McCollum s gotovo triple double učinkom (41p, 9sk, 12as).

U dvoboju Warriorsa i Pelicansa naš Dragan Bender zabilježio je prve minute za svoj novi klub. U dresu Golden Statea odigrao je 20 minuta, a učinak je bio solidan (6p, 5sk, 3as). Pobjedu je odnijela ekipa New Orleansa, a ponovno je odličan bio ZIon Williamson s 28 poena i 7 skokova.