NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

LeBron i ekipa slavili, Kawhiju Kobejeva nagrada

Nikola Grabovac

U najuzbudljivijoj All-Star utakmici godinama unatrag, ekipa LeBronovih izabranika svladala je tim Giannisa Antetokounmpa sa 157:155, okončavši tako uzbudljivi All-Star vikend u Chicagovom United Centru.

U utakmici je predstavljen novi format kojim se odala počast pokojnom Kobeu Bryantu koji je do danas rekorder sa 4 osvojene All-Star MVP nagrade. Njemu u čast se nagrada od ove godine zove Kobe Bryant MVP, a prvi dobitnik bio je Kawhi Leonard iz LeBronovog tima, koji je utakmicu završio sa 30 koševa.

Osim što su ekipe nosile brojeve 2 i 24 na dresu u spomen na Kobea i Giannu Bryant, zadnja četvrtina se igrala do 24 koša više negoli je ekipa koja vodi nakon 3 četvrtine imala poena. U takvoj završnici bolje su se snašli LeBronovi kolege koji su slavili u uzbudljivom raspletu nakon što je Anthony Davis, Jamesov kolega iz Lakersa, ubacio pobjedničko slobodno bacanje.

LeBron je na kraju završio sa 23 koša, dok je Davis dodao 20. Giannis je bio najbolji u svojoj momčadi sa 25 ubačaja, dok je Kemba Walker ubacio 23. Nakon dugo vremena smo vidjeli povratak prave obrane i maksimalnog truda na All-Star utakmici, nešto što je i Bryant uvijek prakticirao.

Novim formatom utakmice bili su zadovoljni i sudionici i drugi igrači iz NBA lige, pa se čini da su NBA vlastodršci konačno pronašli čarobnu formulu za uspjeh.

All-Star utakmica i 2021. nastavlja na istoku jer će domaćin tada biti Indianapolis.