NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Večer bez iznenađenja, dominirale najveće zvijezde lige

Karlo Višak

U noći koja je za nama odigrana su samo četiri susreta te nije bilo velikih iznenađenja. U glavnim ulogama bila su najveća imena lige s uvjerljivim partijama.

New Orleans Pelicans – Milwaukee Bucks 108:120

Giannis Antetokounmpo s double-double (34p/17sk) učinkom predvodio je svoje Buckse do slavlja nad Pelicansima. Domaćini su u prvoj četvrtini imali i deset poena “viška”, no stvari sjedaju na svoje u drugom poluvremenu gdje je Milwaukee na dominantan način osigurao pobjedu. Uz Giannisa solidnu večer imao je i Khris Middleton s 20 poena. Na drugoj strani, istaknuo se Brandon Ingram s 32 ubačena koša, a pridružio mu se i Zion Williamson s 20 poena.

Houston Rockets – Charlotte Hornets 125:110

Slično kao i Bucksi, momčad Rocketsa slomila je otpor Hornetsa tek u drugom dijelu susreta. Točnije, šest minuta prije kraja domaćini su serijom 15-4 došli do pobjede. U tome je ponovno prednjačio James Harden s 40 poena i 11 asistencija, a tek mu je skok nedostajao za triple-double učinak. Austin Rivers bio je krivac zašto “Brada” nije upisao još jedan triple-double, a zbog čega mu se odmah i ispričao. Kod Charlotte najefikasniji bili su Miles Bridges i Terry Rozier s po 20 poena.

Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 127:99

Da se Portland neće dobro provesti u ovom dvoboju mogli smo naslutiti do kraja poluvremena kada su bili u zaostatku od 20 poena. Nuggetsi su predvođeni Nikolom Jokićem s 29p/11sk/9as terorizirali goste, koji u obrani nisu niti postojali. Denver je tako gađao trice s 50% uspješnosti, a niti Damian Lillard nije briljirao. Ubacio je tek 21 poen uz šut 8-23 dok je naš Mario Hezonja postigao devet koševa. Trail Blazersi niti u trećem pokušaju nisu stigli do pobjede nad Nuggetsima, a prekinuli su i niz od četiri pobjede.

Los Angeles Lakers – San Antonio Spurs 129:102

Lakersi su bez većih problema savladali Spurse te im kroz susret nisu dozvolili niti jednom da im se približe i ugroze pobjedu. LeBron James imao je odličnu večer s 36p/7/sk/9as, a pomogli su mu i Kyle Kuzma te Anthony Davis s po 18 poena. Kod Spursa najbolji u porazu bio je DeMar DeRozan s 28p/9sk/7as.