NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Lakersima derbi protiv Rocketsa, naši solidni

Nikola Grabovac

Uzbudljiva večer u NBA ligi kulminirala je velikim srazom teškaša sa zapada. U Houstonu su Rocketsi nakon dva uzastopna poraza dočekali Los Angeles Lakerse bez Anthonyja Davisa i s pravom se nadali pobjedi.

To se ipak nije dogodilo, Lakersi su zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini (32:17) preokrenuli zaostatak na poluvremenu i slavili na kraju sa 124:115. Ovim je porazom Houston pao na šesto mjesto zapada (26-15), dok su Lakersi (34-8) i dalje prvi sa gotovo pet utakmica prednosti pred Denverom.

U pobjedi Lakersa se najviše istaknuo LeBron James sa 31 ubačajem i 12 asistencija, dok Rocketsima nije pomoglo ni 69 kombiniranih poena Westbrooka (35) i Hardena (34).

Devin Booker je odigrao monstruoznu utakmicu za Phoenix Sunse u pobjedi u bostonskom TD Gardenu, 123:119. Booker je bio prvo ime utakmice sa 39 koševa, 10 skokova i 9 asistencija.

Dario Šarić je dao svoj obol pobjedi sa 13 koševa i 11 skokova, dok je DeAndre Ayton ubacio 26 uz 15 skokova. Kod Kelta najbolji je bio Marcus Smart sa 37, što mu je rekord karijere. Ubacio je čak 11 trica i čini se da su dani kad je bio smatran skromnim šuterom davno iza njega.

Ovo je Phoenixu četvrta pobjeda u zadnjih 5 susreta i trenutno su deveta ekipa zapada sa samo dvije utakmice zaostatka iza poletnih Grizlija, koji su uvezali 7 u nizu.

Bojan Bogdanović je ubacio 30 koševa (6 trica) u pobjedi Jazzera nad Kingsima, 123:101. Veliki doprinos u pobjedi Utaha dao je i Rudy Gobert sa 28 koševa i 15 skokova, a dobri su bili i Mitchell sa 22, odnosno Clarkson sa 20 ubačaja.

Kod Kingsa je najbolji bio Fox sa 21 poenom. Jazzerima je ovo deseta pobjeda u zadnjih 11 susreta i četvrta su momčad zapada (29-13).

Chris Paul je pomogao svojim Thunderima da dođu do vrijedne 119:106 pobjede protiv Blazersa. CP3 je u pobjedu ugradio 30 koševa uz 7 asistencija, te je uz standardnu pomoć bekovskog dua Schroder i Gilgeous-Alexander odveo svoju momčad do pobjede.

Mario Hezonja je za poražene odigrao 28 minuta, uz 4 koša i 8 skokova. Lillard je bio najbolji kod Blazersa sa 34, dok McCollum nije nastupio.

Clippersi su u uzbudljivoj utakmici svladali Pelicanse sa 133:130 na krilima Kawhija Leonarda (39 poena). Pelicansima nije pomogao ni triple-double Lonza Balla (18p/10s/11a). Usprkos porazu, ekipa iz Louisiane ima razloga za optimizam jer se u četvrtak konačno vraća Zion Williamson.

Zach Lavine je ubacio 21 koš u zadnjoj četvrtini na putu ka 42 ukupno za pobjedu 118:116 nad Cavsima.

Derrick Rose je ubacio 27 koševa uz 9 asista u velikoj 136:103 pobjedi Pistonsa nad Hawksima. Roseu je ovo već osma utakmica zaredom u kojoj bilježi 20 ili više poena.