NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Babo solidan, Morant utišao Rocketse

Karlo Višak

Sinoć nam je NBA ponudio šest dvoboja u kojima svakako vrijedi izdvojiti poraz Houston Rocketsa kod Memphis Grizzliesa. Nastupala su i tri hrvatska predstavnika među kojima se ponovno istaknuo Bojan Bogdanović kod Utah Jazza.

Atlanta Hawks – Phoenix Suns 123:110

Hawksi su pred domaćim navijačima uspjeli zaustaviti niz od četiri poraza te upisati tek devetu pobjedu sezone. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Atlanta je u posljednjoj četvrtini uspjela “slomiti” goste te stvoriti prednost s kojom su lako utakmicu priveli kraju. Domaćini su slavili najviše zahvaljujući Trae Youngu, koji je 36p/4sk/10as predvodio vlastitu momčad.

S druge strane, istaknuo se Devin Booker s 39 poena te isključenjem u posljednjoj četvrtini zbog “dobacivanja” protivničkom igraču nakon zakucavanja. Dario Šarić ponovno je odigrao vrlo skromno te za gotovo 19 minuta upisao četiri poena, dvije asistencije te skok.

Brooklyn Nets – Utah Jazz 107:118

Jazzeri nastavljaju s odličnim igrama te ih niti povratak Kyrie Irvinga nije zaustavio da produže niz pobjeda. Ovo im je bilo deseto slavlje za redom, a predvodio ih je fenomenalni Joe Ingles s 27 poena. Pridružio mu se i Donovan Mitchell s 25 koševa i četiri asistencije. Utah je susret prelomila krajem druge četvrtine kada su serijom 12-0, Netsima pobjegli na 18 poena razlike. Irving je predvodio Brooklyn s 32 poena dok je naš Bojan Bogdanović ubacio solidnih 18 koševa.

Memphis Grizzlies – Houston Rockets 121:110

James Harden postigao je 41 poen, no niti to nije bilo dovoljno da se zaustave raspoloženi Grizzliesi. “Brada” je također skupio i po šest asistencija te skokova, ali uz loš šut 13-37. Donekle raspoložen u redovima Rocketsa bio je Eric Gordon s 23p/4sk/1as, a u posljednjoj četvrtini stigli su i do vodstva 92:91. No, onda na scenu stupaju Ja Morant i Dillon Brooks te svojim koševima rješavaju pitanje pobjednika.

Upravo su Morant s 26p/5sk/8as i Brooks s 24p/4sk/3as predvodili Grizzliese do pozitivnog rezultata. Memphis je tako nastavio s pobjedničkom serijom te se trenutno s omjerom 19-22 nalaze na osmom mjestu Zapadne Konferencije.

U preostalim susretima nije bilo nikakve neizvjesnosti te su favoriti bez većih poteškoća upisali pobjede:

Milwaukee Bucks – New York Knicks 128:102

Golden State Warriors – Dallas Mavericks 97:124

Los Angeles Clippers – Cleveland Cavaliers 128:103