NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Jamesu pobjeda protiv bivše ekipe, Indiani derbi istoka

Nikola Grabovac

Los Angeles Lakersi su dobili i devetu utakmicu u nizu pobijedivši kod kuće Cleveland Cavalierse sa uvjerljivih 128:99, iako su igrali bez Anthonyja Davisa.

LeBron James je u Davisovu odsustvu preuzeo konce i presudio bivšoj ekipi sa 31 košem. Dwight Howard je odigrao ponajbolju utakmicu sezone sa 21 košem i 15 skokova u samo 24 minute, uz šut 9 od 11.

Lakersi su nešto sporije ušli u utakmicu te tijekom prvog poluvremena gubili i sa dvocifrenom razlikom, ali su u nastavku uzeli kontrolu utakmice u svoje ruke i lagano slavili protiv mlade ekipe Cavaliersa, kod kojih je najviše pružio Kevin Love sa 21 košem i 11 skokova.

Indiana Pacersi su u iščekivanju povratka prve zvijezde Victora Oladipa nadvisili rivale sa istoka Philadelphia 76erse i slavili sa 101:95 iako su na poluvremenu gubili sa 9 razlike.

Od petorice dvoznamenkastih kod Pacersa najviše se istaknuo pouzdani bek Malcolm Brogdon koji je ubacio 21 koš uz 7 skokova i 8 asista. TJ Warren je također ubacio 21 poen, a Sixersi, koji su igrali bez Embiida, nisu uspjeli okruniti dobru igru Simmonsa koji je završio sa 24 koša.

Pacersi (25-15) su sada preskočili Sixerse (25-16) na petom mjestu istoka.

Još jedna ekipa koja s nestrpljenjem iščekuje povratak glavne zvijezde, New Orleans Pelicansi, slavili su nakon produžetka protiv ekipe Detroit Pistonsa, 117:110. Pobjeda Pelicansa je još i veća s obzirom na to da su igrali i bez Jruea Holidaya, JJ Redicka i Brandona Ingrama.

Pomalo zaboravljeni Jahlil Okafor, nekada treći izbor drafta, odigrao je sjajnu utakmicu u pobjedi, ubacivši 25 koševa uz 14 skokova u 33 minute. Lonzo Ball je nastavio sa dobrim partijama, samo jedna asistencija falila mu je do triple-doublea, završio je sa 17 koševa, 12 skokova i 9 asistencija.

Derrick Rose je bio najbolji u Pistonsima sa 23 koša, a dvocifreni su bili i mladići Wood, Doumbouya, Mykhailiuk i Brown.

Shai Gilgeous-Alexander je pružio sjajnu partiju u pobjedi zahuktalih Thundera 117:104 u Minneapolisu protiv Wolvesa. Mladi Shai je ostvario prvi triple-double karijere sa 20 koševa, 20 skokova i 10 asista.

Lillard, McCollum i Anthony, zvjezdani trio Blazersa, je vodio svoju momčad do vrijedne 115:112 pobjede protiv Charlotte Hornetsa. Blazersi su sada utakmicu i pol iza senzacionalnog Memphisa u borbi za osmo mjesto zapada.