NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Davis srušio bivšu momčad, Harden Sixerse

Nikola Grabovac

Šest susreta odigrano je u noći sa petka na subotu u NBA ligi. Anthony Davis je za Lakerse protiv svoje bivše momčadi Pelicansa ostvario sjajan učinak u pobjedi 123:113. Ukupno je All-Star centar ubacio 46 poena uz 13 skokova.

Njemu se pridružio Danny Green koji je ubacio 25 koševa, čak 5 trica samo u prvoj četvrtini. LeBron James je nastavio sa nešto lošijim šuterskim izdanjima sa samo 17 poena, ali je tome dodao i 15 asistencija.

S druge strane najbolji su bili igrači koji su prošlo ljeto otišli u suprotnom smjeru. Lonzo Ball je ubacio 23 koša uz 5 asista, dok je Brandon Ingram ubacio 22. Ovime je prekinut niz Pelicansa od 4 uzastopne pobjede, dok su Lakersi došli do svoje četvrte pobjede u nizu, čime su nakon donekle turbulentnog prosinca sada na skoru 28-7 i čvrsto drže prvo mjesto zapada.

Obrana Sixersa nije imala rješenje za čudesnog Jamesa Hardena koji je s novim imidžem i starim navikama u pobjedi Rocketsa 118:108 ubilježio triple-double sa čak 44 poena.

Clint Capela mu se pridružio sa 30 poena i 14 skokova, dok je Russell Westbrook utakmicu završio sa 20 koševa. Sixersima nije pomogao ni triple-double Bena Simmonsa od 29 koševa, 13 skokova i 11 asista.

Portland Trail Blazersi Marija Hezonje su dobili Wizardse u gostima sa 122:103. Mario je odigrao jednu od boljih utakmica sezone i u 17 minuta zabio ukupno 10 koševa. Damian Lillard je za pobjednike ubacio 35 koševa, dok je Hassan Whiteside zabio 23 uz 21 skok i 5 blokada. Carmelo Anthony je imao 16 ubačaja uz solidan šut, 7 od 9.

Kod Wizardsa, koji su igrali bez Beala, Walla, Bertansa, Wagnera i Hachimure, je najbolji bio Jordan McRae s 35 poena.

Dario Šarić je odigrao samo 4 minute u pobjedi svojih Sunsa protiv Knicksa 120:112 i ostao bez koša. Loše su to vijesti za Šišija uoči ljeta kad postaje slobodan igrač.

Orlando je na svom terenu u floridskom derbiju pobijedio Miami 105:85 predvođen Nikolom Vučevićem sa 20 koševa, 11 skokova i 7 asistencija, dok je Boston slavio sa 109:106 protiv Atlante.