NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Sunsi bolji od Porlanda, Bogdanović solidan u pobjedi Jazza

Mate Golemac

Sinoć je u NBA ligi odigrano šest susreta.

Orlando Magic – Atlanta Hawks 93:101

Hawksi su niz od 10 poraza prekinuli na gostovanju u Orlandu i stigli do tek 7. pobjede u sezoni. Do iznenađujuće pobjede Hawksa koji igraju bez ozlijeđenog Younga najzaslužniji je Goodwin koji je ubacio 21 poen dok je Huerter pridodao 19 poena. Kod Magica je Vučević upisao 27 poena uz šest skokova, a pratio ga je Fournier s 22 poena.

Washington Wizards – Miami Heat 123:105

Za još jedno iznenađenje večeri pobrinuli su se košarkaški Washingtona koji su i bez Beala savladali Miami i tako prekinuli niz od pet pobjeda momčadi s Floride. Dvojac McRae – Matthews upisali su rekorde karijere. McRae je ubacio 29 poena uz osam asistencija dok je Matthews upisao 28 poena. Odličan je bio i centar Mahinmi s 25 poena. U redovima Miamija Butler je upisao 27 poena uz šest skokova a drugi najefikasniji bio je Robinson s 16 poena.

Chicago Bulls- Milwaukee Bucks 102:123

Očekivanu pobjedu upisali su vodeći u ligi, Milwaukee Bucksi (30-5) koji su slavili u Chicagu. Gosti su susret prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 40:25. Dobra vijest za Milwaukee je i povratak Giannisa Antetokuonmpa poslije dvije utakmice odustva. Giannis je sinoć upisao 23p/10sk/6as dok je Middleton ubacio 25 poena uz šest skokova. Bullse je predvodio LaVine s 19 poena dok je Markkanen upisao poen manje.

Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 122:115 OT

Minnesota (12-20) je nakon produžetaka slomila otpor gostiju iz Brooklyna. Iako su Netsi imali +5 dvije minute prije kraja, Dieng tricom 37 sekundi prije kraja donosi prednost Minnesoti (103:101), ali Brooklyn zahvaljujući pogotku Princea 29 sekundi prije kraja dolazi do produžetka. Timberwolvesi su odigrali puno bolje dodatnih pet minuta i upisali drugu pobjedu u posljednja tri susreta. Napier je s 24 poena i osam asistencija vodio domaće do pobjede dok je  Culver upisao 21 poen. Netsima nije pomogla dobra partija Dinwiddiea koji je ubacio 36 poena uz osam asistencija, a Joe Harris je upisao 19 poena uz sedam skokova.

Utah Jazz – Detroit Pistons 101:84

Utah (21-12) je bez većih problema u Salt Lake Cityu upisala 13. pobjedu na svom terenu ove sezone protiv Detroita (12-22). Cijeli susret Jazz je bio dominatniji protivnik, a predvodio ih je Mitchell s 23 poena dok je s klupe Clarkson pridodao 20 poena. Bojan Bogdanović je za 35 minuta ubacio 17 poena (6-15 FG, 1-4 3PT, 4-5 FT) te je pridodao četiri skoka i dvije asistencije. Kod Detroita Rose je ubacio 20 poena dok je Drummond pridodao 15p/13sk.

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 116:122

Sunsi su produbili krizu Portlanda kojemu je ovo 4. poraz u nizu. Phoenix je posljednju četvrtinu dobio 39:27 za preokret i 13. pobjedu u sezoni. Sjajnu partiju odigrao je Kelly Oubre Jr. koji je ubacio 29 poena (11-21 FG, 7-10 3PT) dok je Devin Booker upisao 33 poena (9-19 FG, 15-15 FT). Šarić je upisao svega 2 poena uz šut 1-5 za 17 minuta na terenu. Portlandu nije pomoglo ni 33 poena Damiana Lillarda koji je uz to imao i sedam asistencija, a pratio ga je McCollum s 25 poena i šest asistencija. Mario Hezonja nije nastupio.