NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Lakersima ne ide bez LeBrona, povijesni preokret Raptorsa

Nikola Grabovac

Los Angeles Lakersi su izgubili treću utakmicu u nizu i drugu bez glavne zvijezde LeBrona Jamesa, koji je propustio još jednu utakmicu zbog istegnuća torakalnog mišića. Ovog puta bolji su bili Denver Nuggetsi koji su u Staples Centru slavili s uvjerljivih 128:104.

Usprkos porazu, trupe trenera Franka Vogela su i dalje prve na zapadu sa skorom 24-6 i tri utakmice prednosti ispred Denvera. Denver se dobrom igrom u drugom poluvremenu odlijepio i zasluženo slavio na kraju čime su došli do već šeste pobjede u nizu.

Najbolji u momčadi Mikea Malonea bili su Millsap sa 21 košem u isto toliko minuta i Harris sa 19 ubačaja. Kod Lakersa jedini raspoložen je bio Anthony Davis sa 32 koša i 11 skokova.

Toronto Raptorsi su senzacionalnim preokretom slavili protiv Dallas Mavericksa, 110:107. Gubili su Kanađani i 30 razlike u trećem periodu, ali su nesvakidašnjom serijom 49:14 počevši od kraja treće četvrtine došli do vjerojatno najslađe pobjede ove sezone.

I njima je ovo peta pobjeda u nizu i premda su ostali bez najboljeg igrača Kawhija Leonarda ljetos, uz još jedan veliki iskorak Pascala Siakama i par novih igrača koji se pokazuju odličnim dodacima (Chris Boucher, Terence Davis) uspjeli su se zadržati u vrhu istoka, gdje su trenutno treći sa skorom 21-8.

Uz Kylea Lowryja koji je ubilježio 32 poena uz 8 skokova i 10 asista u izostanku Siakama, upravo je Chris Boucher bio najistaknutiji pojedinac u redovima domaćina sa 21 košem. Kod Mavsa koji su još neko vrijeme bez Dončića najbolji je bio mladi razigravač Jalen Brunson sa 21 košem i 9 asistencija i Kristaps Porzingis sa 19 koševa i 12 skokova.

Povratak u Oklahomu nije bio sretan za Paula Georgea i Clipperse koji su od Thundera poraženi sa 118:112. Thunderima je ovo četvrta pobjeda u nizu i još uvijek su sedmi na zapadu sa dosta dobrim izgledima za playoff ako ovako nastave, trenutno devetom Sacramentu bježe 3, a desetim Spursima 3 i pol utakmice.

Clippersi su igrali bez prve zvijezde Kawhija Leonarda koji je propustio utakmicu radi odmora. Najbolji kod Oklahome bili su Gilgeous-Alexander sa 32 koša i Dennis Schroder sa 28, dok je Steven Adams uz 20 poena uhvatio i 17 skokova. Kod poraženih najviše Lou Williams sa 22, dok je naš Zubac u 18 minuta upisao 7 koševa (3 od 4) i 8 skokova.

Jayson Tatum je predvodio svoje Celticse do uvjerljive pobjede nad Hornetsima, 119:93. Mladi krilni igrač je ubacio 39 poena i nastavlja svoj put ka potencijalnom nastupu na All-Star utakmici. Za stršljenove Michaela Jordana je opet najbolji bio mladi bek Devonte Graham koji je zabio 6 trica za ukupno 23 poena.

Milwaukee Bucksi su nastavili sa dominacijom na istoku gdje su ovoga puta teško stradali Indiana Pacersi sa 117:89. Giannis Antetokounmpo je u 30 minuta ubacio 18 koševa uz 19 skokova i 9 asistencija, dok je slično na drugoj strani ostvario Domantas Sabonis sa 19 poena, 18 skokova i 5 asistencija.