NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Bogdanović i Zubac odlični, Šarić solidan u porazu

Nikola Grabovac

Devet utakmica odigrano je u noći sa subote na nedjelju u NBA ligi uz vrlo dobre partije trojice hrvatskih košarkaša. Bojan Bogdanović je u pobjedi 114:107 svog Utah Jazza nad Charlotte Hornetsima ubacio 26 poena i bio prvi strijelac svoje momčadi.

Babo je iz igre gađao 7 od 12, od čega standardno odličnih 4 od 9 za 3 i savršenih 8 od 8 sa crte za slobodna bacanja. Jazzeri su imali čak šestoricu dvoznamenkastih u svojim redovima i tako došli do već pete uzastopne pobjede čime polako hvataju priključak sa ekipama na vrhu zapada.

Kod Hornetsa je najbolji bio bekovski par Rozier-Graham. ‘Scary Terry’ je sa 29 koševa bio prvi strijelac utakmice, dok je njegov kolega Devonte Graham, koji igra senzacionalno dobro nakon što je bio tek 34. pick u prošlogodišnjem draftu i jedan je od glavnih kandidata za nagradu za igrača koji je najviše napredovao, ubacio 22 poena od čega 5 trica.

James Harden je ubacio čak 47 poena u pobjedi svojih Rocketsa 139:125 nad Phoenixom našeg Darija Šarića, čime je ‘Brada’ postao četvrti igrač po broju utakmica sa 40 ili više poena i već je jako blizu nevjerojatne brojke od 40 koševa po utakmici ove sezone (ima 38.8, više od 7 poena više po utakmici od prvog pratitelja Giannisa).

Hardenu se pridružio Westbrook sa 30 koševa, dok je za Phoenix naš Dario Šarić ubacio 10 koševa uz 5 skokova u 19 minuta na parketu. Najbolji kod momaka iz pustinje bio je Kelly Oubre sa 26 ubačaja.

47 koševa zabio je i Trae Young za Hawkse, ali mu to nije pomoglo da ih odvede do pobjede protiv Brooklyn Netsa iako su u jednom trenutku vodili i 18 razlike. Još jedan kandidat za All-Stara na istoku, Spencer Dinwiddie, je za pobjednika (122:112 na kraju) ubacio 39 koševa, njegova treća utakmica u nizu sa 30 ili više koševa, najdulji takav niz među Netsima još od 2008. i Devina Harrisa.

Ovim porazom su se Hawksi izjednačili sa Warriorsima sa najlošijim skorom u ligi (6-24). Ako nastave ovako, pitanje je kakva će biti sudbina mladog trenera Lloyda Piercea, kojemu u prilog ide da mu nema jednog od glavnih igrača Johna Collinsa, kao i činjenica da je naslijedio vrlo mladu ekipu. Ipak, Hawksi moraju bolje, vidjet ćemo hoće li posegnuti za nekim tradeom u idućih mjesec i pol.

Kawhi Leonard je zabio 26 koševa uz 9 asistencija za samo 27 minuta u uvjerljivoj pobjedi svojih Clippersa kod svoje bivše ekipe, San Antonio Spursa, 134:109.

Ivica Zubac je u redovima pobjednika odigrao solidnu utakmicu, za 21 minutu zabio je 15 koševa uz savršen šut iz igre (7 od 7) i 5 skokova. Clippersi su imali šestoricu dvoznamenkastih i sad su drugi na zapadu, tri utakmice iza prvih Lakersa. Kod Spursa najbolji DeRozan sa 24.

Minnesota Timberwolvesi su izgubili i desetu utakmicu zaredom, Portland Trail Blazersi su bili bolji sa 113:106. Vukovi su i dalje bez Karl-Anthonyja Townsa i to se itekako osjeti na rezultatima, nije im pomoglo ni 33 koša druge zvijezde Andrewa Wigginsa.

Blazersima, koji su igrali bez Carmela Anthonyja, najviše su pomogli bekovski duo Lillard-McCollum, koji su redom ubacili 29 i 26 poena, ali možda najimpresivniji je bio Hassan Whiteside. 30-godišnji centar je uz 16 koševa uhvatio čak 22 skoka i dodao tome 7 blokada.

Milwaukee Bucksi su lagano odradili posao protiv New Yorka, 123:102, predvođeni triple-doubleom glavne zvijezde Giannisa Antetokounmpa koji je susret završio sa 22 koša, 11 skokova i 10 asista za 26 minuta.

Njemu se pridružio Khris Middleton i ubacio 23 koša u isto toliko minuta za Buckse koji su došli do 26. pobjede u 30 utakmica, najbolji skor u NBA ligi. Za Knickse je najbolji bio Randle sa 20 ubačaja.

U ostalim utakmicama, Sixersi su kod kuće pobijedili Wizardse sa 125:108. Embiid i Josh Richardson su ubacili po 21, dok je za ekipu iz glavnog grada najbolji standardno bio Beal sa 36 koševa. Chicago Bullsi su sa 119:107 bili bolji od Pistonsa, najistaknutiji je bio LaVine sa 33 poena. Sacramento je izgubio u gostima kod Grizzliesa 119:115, nije im pomoglo ni 25 koševa Harrisona Barnesa.