NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Rocketsi i Bucksi zaustavili LA timove, Westbrook i Antetokounmpo nezaustavljivi

Kristijan Margetić

Noćas su na NBA parketima odigrane četiri utakmice. Najzanimljivije utakmice odigrane su u Los Angelesu i Milwaukeu.

Milwaukee Bucks – Los Angeles Lakers 111:104

Milwaukee je jučer bio centar NBA svijeta jer su Milwaukee Bucksi, prva momčad istoka, predvođeni MVP-om NBA lige Giannis Antetokounmpom, dočekali Los Angeles Lakerse, prvu momčad zapada, predvođenu LeBron Jamesom i Anthony Davisom.

Bucksi su slavili rezultatom 111:104 te su osigurali najbolji rekord lige: 25-4. Utakmica je započela s puno promašaja te je u prvoj četvrtini postignuto samo 40 koševa (23:17 Bucksi), druga četvrtina je jedna od boljih četvrtina Bucksa u ovoj sezoni, postigli su 42 poena te s ukupno 19 razlike otišli na odmor. U drugom poluvremenu posebice u trećoj četvrtini probudio se Anthony Davis koje je postigao 15 poena te približio Lakerse na samo 8 poena zaostatka. Giannis i društvo su izdržali sve napade te pobjeda tijekom četvrte četvrtine nije došla u pitanje u utakmici koja se igrala u atmosferi doigravanja.

Giannis je u pobjedi ostvario 34 poena (5-8 za tri, rekord karijere), 11 skokova i 7 asistencija te su mu se pridružili George Hill (21p, 3-5 za tri) i Khris Middleton (15p, 5sk). Kod gostiju katastrofalna predstava igrača s klupe Lakersa koji su zajedno postigli 4 poena. Anthony Davis (36p, 10sk) , LeBron James (21p, 12sk, 11as) i Danny Green (21p, 7 trica) su bili najbolji kod gostujuće ekipe.

Statement utakmica Giannisa koji je pokazao da protiv glavnog kandidata za obrambenog igrača godine (trenutno) Anthony Davisa može pogoditi tricu te za njega odličnih 7 od 10 s crte slobodnih bacanja, dokazuju kako je i ove godine glavni kandidat za nagradu za najkorisnijeg igrača.

Lakersi završili svoju turneju na istočnoj obali te se sada okreću utakmici za Božić kada će snage odmjeriti s Los Angeles Clippersima.

Los Angeles Clippers – Houston Rockets 117:122

Gledatelje u Staples Centru dočekala je odlična utakmica između Los Angelse Clippersa i gostiju Houston Rocketsa. Houston je slavio rezultatom 122:117 nakon velikog povratka iz zaostatka 15 razlike na poluvremenu (69:54 Clippersi). Izjednačena prva četvrtina no u drugoj četvrtini stroj od Doc Riversa pojačava svoj napadački repertoar te s 41 poenom u četvrtini odlazi na odmor s 15 razlike. Za odgovor Rocketsa nije se dugo trebali čekati već su treću četvrtinu dobili s 18 razlike (36:18).

Za pobjednike u ovom dvoboju nezaustavljiv je bio Russell Westbrook koji je za 40 provedenih minuta na terenu (najviše) ostvario 40 poena i 10 skokova. James Hardenu je ovo bila tek osma utakmica sezone s manje od 20 šuteva, Harden je na 16 šuteva ostvario 28 poena i 10 asistencija.
Clipperse je predvodio Paul George (34p, 9sk) i Kawhi Leonard (25p, 9sk).

Zanimljivost ovog dvoboja su bile i odluke trenera o rotaciji igrača za utakmicu. Houston je koristio 8 igrača (od toga dva igrača manje od 7 minuta igranja) dok je za Clipperse 10 igrača s minimalnom minutažom od 10 minuta.

Ovaj dvoboj pokazao nam je kako Houston s dobre pozicije u doigravanju može biti ozbiljan kandidat za mjesto u Konferencijskom finalu.
Clipperse sada očekuje bitna utakmica na Božić protiv Lakersa, gdje će i jedni i drugi nakon poraza od glavnih konkurenata za naslov htjeti ostvariti pobjedu.

San Antonio Spurs – Brooklyn Nets 118:105

San Antonio Spursi pobijedili su Brooklyn Netse na domaćem terenu 118:105 te su tek u drugom poluvremenu uspjeli slomiti goste i ostvariti pobjedu. Vrlo bitna pobjeda za Spurse nakon jako lošeg ulaska u sezonu. Odličnim drugim poluvremenom te Patty Millsom (27p) i LaMarcus Aldridgeom (20p) svladali su Netse koje je predvodio odličan Spencer Dinwiddie (41p, 5as).
Nakon 27 odigranih utakmica Spursi (11-16) nalaze se na desetom mjestu konferencije dok Netsi (15-13) su na sedmom mjestu konferencije.

Atlanta Hawks – Utah Jazz 106:111

Utah Jazz su na gostovanju kod Atlanta Hawksa slavili rezultatom 111:106. Utakmica u kojoj su Jazzeri tek u četvrtoj četvrtini slomili Hawkse i osigurali pobjedu (bez Conleya) najbolji je bio Donovan Mitchell (30p) dok je Gobert pridodao 20 poena (10-19 slobodna), te naš Bojan Bogdanović koji je ubacio 19 poena.

Atlanta je doživjela promjene u startnoj petorci. Jučerašnja startna petorka su bili igrači prve ili druge godine u ligi s prosjekom manjim od 22 godine što je bila top 5 najmlađa startna petorka u povijesti NBA lige. Najbolji strijelac za domaćine bio je Tray Young s 30 poena, ali s katastrofalnim šutem 9 od 28. Jabari Parker pridodao je 23 poena.

Utah Jazz (17-11) se nalazi na šestom mjestu zapadne konferencije dok je Atalanta na dnu istoka s 6 pobjeda u 29 odigranih utakmica.