NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Bogdanović odličan u pobjedi Jazzera, Indiana zaustavila niz Lakersa

Mate Golemac

Sinoć je u NBA ligi odigrano 6 mečeva, a u njih čak 5 su slavili domaćini.

Charlotte Hornets – Sacramento Kings 110:102

Charlotte (13-17) je upisao 7. pobjedu kod kuće ove sezone protiv Sacramenta. Malik Monk postigao je 14 poena u posljednjoj četvrtini, a na kraju susreta je imao 23p/10sk, dok je Zeller ubacio 17 poena uz devet skokova. Williams je u pobjedu Hornetsa ugradio 16 poena. Kod Kingsa Foxx se vratio na teren poslije ozljede te je imao ograničenu minutažu koja je bila dovoljna da bude najefikasniji s 19 poena i osam asistencija u svom timu. Po 14 poena su ubacili Barnes, Hield i Bagley III.

Indiana Pacers – LA Lakers 105:102

Indiana Pacersi (19-9) zaustavili su niz od 14 gostujućih pobjeda Lakersa. Pacersi su upisali 11. pobjedu u 14 susreta u svojoj dvorani ove sezone. Lakersi  su ušli u dvoboj oslabljeni neigranjem Davisa, ali i bez svog ponajboljeg igrača održali su cijeli meč u egalu. Gosti su imali vodstvo 100:95 u završnici, ali s pet vezanih poena Brogdona Indiana dolazi do izjednačenja da bi isti igrač osigurao vodstvo Indiani 36.5 sekundi prije kraja (104:102). LeBron James promašio je tricu za vodstvo 11 sekundi prije kraja da bi Sabonis propustio riješiti susret s crte slobodnih bacanja kada je pogodio samo jedno bacanje. U posljednjem napadu Lakersa Rondo je tricom tražio produžetak, ali je promašio šut. Sabonis je predvodio Indianu s 26 poena i 10 skokova, a 16 poena je upisao Turner. Kod Lakersa je James ubacio 20 poena uz po devet asistencija i skokova, a isto toliko poena imao je i Howard uz 100% šut iz igre (10-10 FG).

New York Knicks – Atlanta Hawks 143:120

U vrlo efikasnom susretu dvije najlošije ekipe Istoka u Madison Square Gardenu slavili su domaćini. Rookie R.J. Barett s 27 poena i šest skokova bio je najefikasniji igrač. Morris je upisao 22p/4sk, Robinson je pridodao 22p/13sk, a po 17 poena ubacili su Randle i Knox. Kod Hawksa Trae Young upisao je 42 poena (16-29 FG, 7-13 3PT) uz osam dodavanja.

New Orleans Pelicans – Brooklyn Nets  101:108 OT

Brooklyn Netsi (15-12) su poslije produžetaka produžili niz poraza Pelicansa na 13 utakmica. Netsi su u  posljednje dvije minute imali vodstvo 89:83, ali serijom 10:0 gosti prelaze u vodstvo. Netse od poraza spašava Allen koji zakucava za izjednačenje 45 sekundi prije kraja. Holiday s jedne i Dinwiddie s druge strane propustili su riješit susret u regularnom vremenu. Netsi su otvorili produžetak s 6:0 i prednost nisu ispuštali do samog kraja. Dinwiddie je predvodio tim s 31 poenom i sedam asistencija, a pratio ga je Harris s 24 poena i šest skokova. Kod Pelicansa Ingram je ubacio 22 poena uz 10 skokova, a pratio ga je Holiday s 21p/6as/5sk.

Utah Jazz  – Orlando Magic 109:102

Utah je do 16. pobjede u sezoni došla na krilima Mitchella i Bogdanovića. Sjajni Bogdanović je za 37 minuta ubacio 30 poena (11-22 FG, 6-11 3PT) uz pet skokova i pet asistencija. Mitchell je uz 30 poena upisao i četiri asistencije. D.J. Augustin je s klupe predvodio Magic s 22 poena dok je Fournier susret završio s 19 poena.

LA Clippers – Phoenix Suns 120:99

La Clippersi (21-8) lako su se obračunali sa Sunsima u Staples Centru za svoju 14. pobjedu kod kuće gdje su i dalje na samo jednom porazu. Clippersi su susret riješili  poslije treće četvrtine kada su došli do +21 a tu prednost su imali i na kraju meča. Paul George predvodio je domaćine s 24 poena dok je Leonard ubacio 20p/6sk a ništa slabiji nije bio ni učinak Lou Williamsa 20p/8as. U hrvatskom okršaju Zubac- Šarić bolji je bio centar Clippersa. Zubac je ubacio 12 poena uz četiri skoka za 22 minute dok je Šarić za dvije minute više na parketu ubacio 8 poena uz šest skokova.