NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Dallas prekinuo niz Bucksa, veliki preokret Houstona

Mate Golemac

Sinoć je u NBA ligi odigrano sedam utakmica.

Detroit Pistons – Washington Wizards 119:133

Washington je stigao do osme pobjede ove sezone te je prekinio niz od četiri poraza. Bradley Beal bio je prvo ima susreta s 35 poena i 10 asistencija a pratio ga je Thomas s 23p/6as. Kod Pistonsa  Rose i Morris ubacili su po 22 poena.

Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers 133:113

Toronto (18-8) se lako obračunao s Clevelandom (6-21) za 11. pobjedu kod kuće ove sezone. Kroz cijelu utakmicu i sve četvrtine aktualni prvaci su bili bolji protivnik, a predvodio ih je Pascal Siakam s 35 poena (13-24 FG, 5-8 3PT), dok je Norman Powell ubacio 26 poena (11-15 FG) uz šest skokova i pet asistencija. Kod gostiju Sexton je upisao 25 poena dok je rookie Garland ubacio 20 poena uz pet dodavanja.

Houston Rockets – San Antonio Spurs 109:107

San Antonio Spursi vodili su sredinom druge četvrtine +24 (30:54) te su na odmoru imali i 19 poena prednosti. Hoston je pokazao  pobjednički duh, vratio se u utakmicu te su 5 minuta prije kraja preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali. San Antonio je prepustio nekoliko prilika za vodstvo i pobjedu u završnici meča. Russell Westbrook upisao je 31 poen, 10 skokova i četiri asistencije, dok je James Harden susret završio s 28 poena (10-29 FG), osam skokova i sedam asistencija. Kod Spursa Aldridge je ubacio 19 poena uz 13 skokova, Forbes je zabio 18 poena dok su po 16 poena upisali Murray i White.

Memphis Grizzlies – Miami Heat 118:111

Memphis (10-17) je priredio malo iznenađenje savladavši Miami u svom FedEx Forumu. Miami je u posljednjih 5 minuta imao vodstvo 107:104 ali domaćini serijom 11-0 lome utakmicu u svoju korist u samoj završnici. Valanciunas je ubacio 21 poen uz 10 skokova, a double-double je imao i rookie Morant 21p/10as. Jimmy Butler je od svojih 25 poena 12 ubacio s crte slobodnih bacanja te je dodao i osam asistencija dok je Herro ubacio 22 poena.

Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks  116:120

Dallas Mavericksi prekinuli su niz od 18 pobjeda Milwaukee Bucksa i to bez svog najboljeg igrača, Luke Dončića. Mavsi su tijekom većine susreta bili bolji protivnik, pogodili su 16 trica naspram 11 domaćih. Porzingis je preuzeo ulogu lidera te je s 26 poena i 12 skokova predvodio tim do pobjede, a odličan je bio i Seth Curry koji je s klupe upisao 26 poena uz pet skokova. Bucksima nije pomoglo odlično izdanje Giannisa Antetokuonmpa koji je ubacio 48 poena (18-31 FG, 11-16 FT) uz 14 skokova, ali imao je premalo raspoloženih suigrača. Drugi najbolji strijelac bio je Korver sa 17 poena.

Oklahoma City Thunder – Chicago Bulls 109:106

Dramatično je bilo u Oklahomi gdje su Thunderi stigli do nove pobjede (12-14) protiv Bullsa (10-19). Chris Paul pogodio je važne šuteve u odmakloj fazi posljednje četvrtine, ali LaVine je sa šest vezanih poena držao Bullse u igri. Ipak, 4.3 sekunde prije kraja Steven Adams je iznudio dva slobodna bacanja, a nakon pogođenog prvog Novozelanđanin promašuje drugo nakon čega hvata svoj promašaj, lopta završava u rukama Paula koji je s nova dva bacanja potvrdio pobjedu OKC-a sekundu prije kraja. Paul je s 30 poena, 10 skokova i osam asistencija predvodio momčad do pobjede. Gallinari je upisao 22p/6sk dok je Schroder susret završio s 18p/5as. Kod Bullsa LaVine je odigrao sjajnu utakmicu, no njegovih 39 poena (15-25 FG) nije bilo dovoljno za pobjedu.

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 110:111

Dramatično je bilo i u Phoenixu gdje su Sunsi na kraju poraženi od Portlanda (11-16). Portland je vodio 108:102 u posljednje 2:30 minute, ali Sunsi dolaze do preokreta i vodstva nakon trice Kellya Oubrea Jr. koji je još bio i fauliran od strane Bazemorea. Damian Lillard uzvraća udarac 26 sekundi prije kraja kada pogađa za izjednačenje pod faulom Baynesa da bi pogodio i dodatno bacanje za vodstvo 110:111. U posljednjem napadu Sunsa lopta je završila u rukama Rubia koji je promašio u posljednjoj sekundi. Ni ovu utakmicu Sunsi nisu mogli računati na Bookera. C.J McCollum predvodio je Portland do pobjede s 30 poena, sedam skokova i šest asistencija, a pratili su ga Lillard 27p/5as i Anthony 23p/8sk. Kod Sunsa Oubre je ubacio 24 poena, Dario Šarić za 31 minutu na terenu ubacio je 17 poena (6-10 FG) uz sedam skokova, a 17 poena imao je Kaminsky.