Lillard podsjetio na stare dane, IT debitirao za “otužne” Lakerse

Karlo Višak

Karlo Višak

Ako se po jutru dan postaje, Lakersi nisu pogriješili s potpisivanjem nekadašnjeg velikog prospekta lige, Isiaha Thomasa. Popularni IT prošle je sezone odigrao samo tri utakmice dok je do sada zanat brusio u razvojnoj G ligi. Los Angeles ga je prvotno potpisao na desetodnevni ugovor, a prvu utakmicu odigrao je sinoć protiv Minnesota Timberwolvesa. Thomas je u porazu LAL-a (110:92) dobio 22 minute te bio najefikasniji igrač svoje momčadi s 19 poena uz dva skoka i jednom asistencijom. Najbolji kod domaćina bio je Karl-Anthony Towns s 28p/10sk/4as što je bilo dovoljno za već drugu pobjedu T-Wolvesa nad Lakersima u tekućoj sezoni. Porazu je svakako doprinijela i ozljeda Anthony Davisa koji je ozlijedio desni gležanj potkraj prve četvrtine. Obrva se vratio u drugoj četvrtini, no još jedna ozljeda (koljeno) u trećem dijelu utakmice izbacila ga je do kraja susreta.

Druga utakmica koju ćemo izdvojiti iz sinoćnjeg programa je ona između Portland Trail Blazersa i Charlotte Hornetsa. Pobjedu su odnijeli domaći Blazersi i to ponajviše maestralnom partijom Damiana Lillarda, koji je konačno odigrao onako kako treba, zna i može. 43 poena (season high) za 37 minuta sa 63% šuta iz igre najviše je razveselilo pristalice overa koji su konačno došli na svoje. Svakako treba spomenuti i odličnu igru Bena McMlemorea koji je s 28 poena u stopu pratio Lillarda. LaMelo Ball vratio se iz COVID-19 zdravstvenog protokola te odigrao na standardno dobroj razini, no njegovih 27p/4sk/5as nije bilo dovoljno za izrazito raspoloženog Damea. Od početka susreta Trail Blazersi su se nametnuli kao bolja momčad te smo do kraja susreta mogli gledati jednosmjeran dvoboj. Hornetsi su tek u posljednjoj dionici sraza uspjeli smanjiti zaostatak te upisati poraz od 125:116.

Od ostalih susreta izdvajamo poraz našeg Bojana Bogdanovića u duelu Utah Jazza i San Antonio Spursa. Jazzeri su tijesno izgubili (128:126) dok je Babo upisao 16 poena, pet skokova i dvije asistencije.