NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Povreda Dončića, Šarić odličan u porazu Sunsa

Mate Golemac

Phoenix Suns – San Antonio Spurs 119:121 OT

Teško je na jednoj stranici svesti što se sve dogodilo na utakmici u Mexico Cityu. San Antonio Spursi 4. utakmicu u nizu igrali su produžetak. Trebalo bi pronaći podatak koji je najduži niz utakmica neke ekipe koje su završile u produžetku. U Meksiku su i jedna i druga ekipa propustile pregršt prilika da prelome utakmicu na svoju stranu što u četvrtoj četvrtini što u produžetku. LaMarcus Aldridge pogodio je pod faulom poslije šut za +3 (109:106), ali je promašio dodatno bacanje. Poslije timeouta Sunsa Kelly Oubre Jr. bježi u korner iz kojeg pogađa tešku tricu preko ruke za izjednačenje 3.2 sekunde prije kraja. Rudy Gay ne pogađa šut za pobjedu u posljednjem napadu. U produžetcima puno izmjena vodstva, a Sunsi su propustili priliku završit utakmicu kada su na +2 (119:117) imali loptu sa strane koja ispada iz ruku Ricky Rubia. Spursi to kažnjavaju, DeRozan pogađa težak šut pod faulom za izjednačenje, ali promašuje dodatno slobodno bacanje za vodstvo 5.5 sekundi prije kraja. Sunsi nisu uspjeli osigurat skok, lopta odlazi u out, a poslije timeouta Patty Mills koji je bio ključan igrač u produžetcima i završnici susreta pogađa s poludistance za pobjedu 0.4 sekunde prije kraja. Luda utakmica koju je preporučljivo pogledati barem u sažecima. Mills je ubacio 26 poena, po 18 poena upisali su DeRozan, Aldridge i Murray. Kod Sunsa Rubio je upisao 25p/13as, a odličnu partiju odigrao je Dario Šarić koji je za 38 minuta ubacio 19 poena (8-17 FG, 1-6 3PT) uz čak 17 skokova i četiri asistencije. Kaminsky je ubacio 22 poena uz sedam skokova.

Toronto Raptors – Brooklyn Nets 110:102

Toronto je do 17. pobjede u sezoni došao predvođen Pascalom Siakamom koji je od svojih 30 poena njih 25 ubacio u prvom poluvremenu. Kamerunac je upisao  i 10 skokova te pet asistencija, dok je Norman Powell ubacio 25 poena. Kod Netsa Dinwiddie je upisao 24 poena i osam asisistencija dok je Temple pridodao 16 poena.

Chicago Bulls – LA Clippers 109:106

Jedno od iznenađenja večeri priredili su Chicago Bullsi. Iako su igrali bez Leonarda i Williamsa, Clippersi su imali vodstvo 105:100 u posljednjih 90 sekundi. LaVine pogađa tricu za -2, nakon čega George polovično gađa s crte slobodnih bacanja za +3. Valentine  tricom 48.3 sekunde prije kraja donosi Bullsima izjendačenje. Paul George promašio je posljednji šut Clippersa da bi Bullsi nakon timeouta izveli uspješno posljednji napad kojeg je u pobjedu pretvorio LaVine koji je 2 sekunde prije kraja pogodio za vodstvo i pobjedu Bullsa.  LaVine je ubacio 31 poen dok je Young s klupe pridodao 17 poena. U redovima Clippersa Harrell je upisao 30 poena dok je George susret završio  s 27 poena i šest asistencija.

Memphis Grizzlies – Washigton Wizards 128:111

Memphis (9-17) je došao po pobjede protiv Washingtona kojima je ovo četvrti poraz u nizu. Brooks je ubacio 27 poena u pobjedi domaćih a pratio ga je s klupe Clarke s 25 poena. Kod Wizardsa double-double je upisao Beal 29p/10sk, ali bez prave podrške suigrača jer je drugi najefikasniji strijelac Brown imao tek 16 poena.

Dallas Mavericks – Miami Heat 118:122 OT

Već u drugoj minuti susreta Luka Dončič je izvrnuo gležanj nakon što je stao na nogu Nunnu te je napustio susret. Ostaje za vidjet ozbiljnost povrede Slovenca.

Miami je na poluvremenu imao +23, ali i bez Dončića uporni Mavsi se vraćaju u susret. Heat je na startu posljednje četvrtine imao i +14, no Dallas je sve to uspio preokrenut i u posljednjoj minuti su imali domaćini +4, ali s poenima Adebaya i Butlera koji su pogađali slobodna bacanja Heat dolazi do produžetka. U produžetcima kod vodstva Miamija 119:118 Butler promašuje oba slobodna bacanja 9 sekundi prije kraja, ali dolazi i do ofanzivnog skoka koji mu donosi nova dva bacanja koja je ovaj put realizirao. U posljednjem napadu Dallasa Jalen Brunson ne pogađa tricu za novi produžetak. Butler je predvodio Miami s 27p/7sk dok je Herro upisao 19p/6sk. Kod Dallasa najefikasniji bio je Hardaway Jr. s 28p/5sk dok je Porzingis upisao 22p/14sk.

Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers 125:108

18. pobjeda u nizu za Buckse stigla je lagano i očekivano protiv Cavsa. Prvo ime susreta je Giannis Antetokuonmpo koji je za svega 24 minute ubacio 29 poena, dok je Middleton pridodao 24 poena uz šest asistencija. Kod Cavsa  Porter je upisao 15 poena a Clarkson 13p.

Houston Rockets – Detroit Pistons 107:115

Detroit je priredio iznenađenje u Houstonu. Dobre partije imali su Luke Kennard koji je ubacio 22  poena uz sedam skokova, a double – double je ostvario Rose 20p/12as. Po 15 poena ubacili su Snell i Morris. Kod Rocketsa Harden je ubacio 39 poena uz nešto slabiji šut 14-33 FG,4-13 3PT te je pridodao sedam asistencija i šest skokova. Rocketsi su bili oslabljeni ne igranjem Westbrooka uz već ranije ozlijeđenog  Gordona.

Denver Nuggets – Oklahoma City Thunder 110:102

Denver (16-8) je upisao 10. domaću pobjedu ove sezone u utakmici gdje su se obe ekipe mučile sa šutom za tri te su kombinirano ubacili 13 trica iz 50 pokušaja. U petorci Nuggetsa svi su imali dvoznamenkaste učinke te su skupa ubacili 94 od 110 poena Denvera. Jokić je predvodio tim s triple –double učinkom 28p/14sk/12as, dok je Barton pridodao 18 poena uz šest skokova. Kod OKC-a Schroder je ubacio 22 poena dok je Adams upisao 18 poena i 14 skokova.