Povijesna večer NBA lige, srušeno nekoliko rekorda

Bruno Banić

Bruno Banić

Ako ste kojim slučajem noćaš bili budni, imali ste priliku svjedočiti povijesnom trenutku NBA lige. Naime, Memphis Grizzliesi su nanijeli najveći poraz nekoj ekipi u cijeloj povijesti lige. Stradali su Oklahoma City Thunder, a rezultat je bio nevjerojatnih 152 : 79. Memphis je igrao bez svog najbolje igrača Moranta, no čak je 9 igrača upisalo dvoznamenkasti broj poena. Uz najveću razliku u povijesti lige, Memphis je srušio i vlastiti rekord po broju zabijenih poena. S druge strane, iako im nisu igrali neki igrači, Oklahoma je još jednom potvrdila status jedne od najgorih ekipa u ligi.

Nešto malo kasnije, u Arizoni je srušen još jedan rekord. Igrači Phoenix Sunsa su protiv Pistonsa upisali 18. pobjedu zaredom i tako ušli u povijest svoje franšize. Ozljedu svojeg najboljeg igrača Devina Bookera su kao i Grizzliesi nadomjestili timski pa je tako čak 7 igrača bilo dvoznamenkasto. Detroit je još jednom vukao Jerami Grant s 34 poena i 6 skokova.

Na Istoku se odigrao mini derbi između Bullsa i Knicksa. Knicksi su krenuli nervozno u utakmicu, Taj Gibson je nakon samo par minuta isključen s terena, obrana je bila nepostojeća i Bullsi su vrlo jednostavno do poluvremena imali 18 poena prednosti. U trećoj četvrtini, Knicksi počinju igrati obranu te se uspijevaju vratiti u utakmicu. Ipak, na kraju je nedostajalo snage za potpuni preokret i Chicago je upisao svoju 15. pobjedu. Trojac LaVine-DeRozan-Vučević postigao je kombinirano čak 88 poena, dok je New York predvodio Julius Randle s 30 poena, 12 skokova i 6 asistencija.