Deveta pobjeda Sunsa u nizu, Dončićevi Mavsi bolji od Jokićevih Nuggetsa

Game Leaders

Igrač P R A
Devin BookerPHX | #1 | G 29 5 5
Karl-Anthony TownsMIN | #32 | C 35 13 2

Phoenix Sunsi trenutno imaju najdulji niz pobjeda u ligi i ovo im je najbolji ulazak u sezonu još od 2010. Lanjski finalisti su sinoć nastavili dobar niz pobijedivši Timberwolvese u gostima 99 : 96. Chris Paul je ubacio 19 koševa (od 21 ukupno) u posljednjoj četvrtini, a Devin Booker je dodao 29 poena i pogodio ključno slobodno bacanje za vodstvo 98-96 na 15 sekundi do kraja. Bila je to gusta utakmica koju je sredinom treće četvrtine obilježilo odvajanje Sunsa serijom 14-5 nakon što su Towns i Edwards dobili tehničke pogreške nezadovoljni suđenjem. Međutim, Towns sam s 9 poena daje Wolvesima donosi vodstvo 78 : 77 koje na kraju nisu uspjeli sačuvati. Treba istaknuti i uspješan povratak DeAndrea Aytona koji je imao 22 poena i 12 skokova (od čega 7 ofenzivnih). Sunsi će pokušati nastaviti svoj niz pobjeda u dvije domaće utakmice protiv Mavericksa, dok će Wolvesi ugostiti Sacramento Kingse.

Kristaps PorzingisDAL | #6 | F-C 29 11 3

Niz Denver Nuggetsa od pet uzastopnih pobjeda prekinut je sinoć u dvoboju ponajboljih igrača lige s Balkana. Trener Mavericksa Jason Kidd je iskoristio “teške noge” Nuggetsa na drugoj utakmici back-to-backa i prelomio utakmicu u posljednjoj četvrtini koristeći nisku postavu s četiri beka (zanimljivo, bez Dončića koji je taj period proveo na klupi). Ta mu je postava vratila na najbolji mogući način serijom 17-6 i tricama Hardawaya, Finneya-Smitha i Bullocka. 111 poena Mavsa na kraju je impresivno s obzirom da Nuggetsi imaju jednu od najboljih obrana ove sezone koja u prosjeku dopušta samo 98 poena po utakmici. Luka Dončić je utakmicu završio s 25 poena i 11 asistencija, a Jalen Brunson je s klupe dodao 17 poena. Kristaps Porzingis je sinoć igrao više minuta na poziciji centra nego inače i utakmicu je završio kao najbolji strijelac Mavsa s 29 poena, a trice je šutirao 5-8. Nikola Jokić je na drugoj utakmici back-to-backa odigrao najviše minuta ove sezone, gotovo 37, no njegov standardni all-round učinak nije bio dovoljan. Nuggetsi još uvijek igraju bez Michaela Portera Jr.a, kojeg su nedavno ponovno počela mučiti leđa i datum njegovog povratka još nije definiran.