50 poena Curryja protiv Hawksa, zaiskrilo između Jokića i Morrisa!

Ivan Aleric

Ivan Aleric

Hawks vs Warriors 113-127

Steph Curry nam je, kao i toliko puta do sad, pružio izvedbu večeri gdje je s 50 poena (9-19 3PT, 19-19 FT), 10 asistencija i 7 skokova vodio Warriorse do pobjede nad Atlanta Hawksima. Utakmicu je otvorio s 13 uzastopnih poena za svoju momčad, no Atlanta je predvođena Traeom Youngom (28 poena, 9 asistencija) na poluvrijeme otišla s vodstvom 65-61. Warriorsi u trećoj četvrtini ubacuju u višu brzinu i postižu čak 41 poen (uz 10 Stephovih poena u nizu) za petu uzastopnu pobjedu. Curryju je ovo bila deseta utakmica u karijeri s 50 ili više poena. Samo su on, Rick Barry i WIlt Chamberlain u povijesti Warriorsa imali utakmicu s 50 poena i 10 asistencija.

Heat vs Nuggets 96-113

A za nešto drukčiju izvedbu večeri pobrinuo se aktualni MVP regularne sezone Nikola Jokić čiji je fizički sukob s Marcusom Morrisom zasjenio pobjedu Nuggetsa nad Heatom kod kuće. Nekih 3 minute do kraja utakmice Morris je snažno faulirao Jokića na centru udarcem laktom na što ga je Jokić snažno odgurnuo na pod. Morris se teškom mukom podigao s terena, a iz Miamija su nakon utakmice priopćili kako je zadobio ozljedu vrata. I on i Jokić su izbačeni, a Jimmy Butler je dobio tehničku pogrešku. “Smatram da sam se trebao nekako zaštititi nakon što me onako faulirao, ali si nisam smio dopustiti izbacivanje iz utakmice” rekao je Jokić.

Jokić je inače do izbacivanja imao triple-double učinak (25 poena, 15 skokova i 10 asistencija) i uz 25 poena Willa Bartona su Nuggetsi većinom utakmicu držali pod kontrolom. Kod Heata je najbolji bio Jimmy Butler s 31 poenom.

Nets vs Bulls 95-118

Chicago Bullsi su sinoćnjim preokretom u posljednjoj četvrtini prekinuli niz Brooklyn Netsa od pet uzastopnih pobjeda. DeMar DeRozan je ubacio 28 poena, Zach LaVine 24, a rookie Ayo Dosumnu rodom iz Chicaga je imao 15 poena, uključujući tricu za vodstvo 84-80 u četvrtoj četvrtini gdje su Bullsi ukupno ubacili 42 poena. Kod Netsa, koji su se doimali umorno na drugoj utakmici back-to-backa, najbolji je ponovno bio prvi strijelac lige Kevin Durant s 38 poena, uz 19 poena LaMarcusa Aldridgea. Bullsi su prije točno tjedan dana izveli sličan preokret kao i sinoć: pobijedili su Celticse sjajnom posljednjom četvrtinom 39-11.

Hornets vs Lakers 123-126 (Nakon produžetaka)

Unatoč rosteru punom provjerenih veterana, Los Angeles Lakersi nastavljaju s neuvjerljivim partijama dok nema LeBrona Jamesa (problemi s trbušnim zidom). Sinoć ih je iz rezultatskog minusa spasio “flu game” Anthonyja Davisa, koji je unatoč želučanim tegobama i ozljedi palca igrao čak 43 minute i ubacio 32 poena i 12 skokova (po vlastitom priznanju, nakon treće četvrtine je povraćao u svlačionici). Lakersi su 5 minuta do kraja regularnog vremena zakucavanjem Davisa vodili 110-99, no Hornetsi su serijom 16-5 odveli utakmicu u produžetke, gdje je Davis ubacio 6 poena i djelomično blokirao šut Terryja Roziera (29 poena) za izjednačenje. Russell Westbrook je imao svoj prvi triple-double u dresu Lakersa (17 poena, 12 skokova, 14 asistencija), a Carmelo Anthony je dodao 29 poena s klupe. Kod Hornetsa je LaMelo Ball je imao drugi triple-double u karijeri (25 poena, 15 skokova i 11 asistencija).

Ostale utakmice

Knicksi su u gostima pobijedili desetkovane 76erse 103-96 kojima su zbog COVID protokola nedostajali Joel Embiid, Tobias Harris, Mathysse Thybulle i Isaiah Joe. Umjesto Embiida je startao Andre Drummond čija odlična skakačka izvedba (14 poena, 25 skokova od čega 8 ofenzivnih) nije bila dovoljna za Knickse predvođene Juliusom Randleom (31 poen i 12 skokova) i RJ Barrettom (15 poena). Luka Šamanić nije igrao za Knickse. Noć je obilježila i dalekometna buzzer beater trica od tablu Karla Anthonyja Townsa za produžetak Timberwolvesa protiv Grizzliesa, gdje je momčad iz Memphisa ipak bila bolja sa 125-118. To je bio i šesti uzastopni poraz Minnesote.

Knicks vs 76ers 103-96

Timberwolves vs Grizzlies 118-125 (nakon produžetaka)

Pelicans vs Mavericks 92-108

Suns vs Kings 109-104