Zubac brutalnom partijom usmjerio Clipperse prema pobjedi. Utakmica večeri pripala Knicksima

Karlo Višak

Karlo Višak

Još jedna večer prepuna uzbuđenja odigrala se diljem NBA parketa. Od čak devet susreta izdvajamo najbolju ovosezonsku partiju našeg Ivice Zupca te poraz Milwaukee Bucksa u derbiju protiv New York Knicksa.

Što je to motiviralo Zupca?

U posljednje vrijeme dosta se u američkim medijima počela povlačiti priči o Zupcu te njegovom doprinosu u prvoj petorki. Počelo se postavljati i pitanje njegovog statusa kao startnog centra i moguće degradacije na klupu. Ipak, sinoćnjom partijom Zubac je pokazao zašto se na njega može računati. U igri je ukupno proveo 31 minutu te zabilježio double-double od 14 poena i isto toliko skokova. Pri tome je dodao dvije ukradene lopte i blokadu, ali bio jedan od inicijatora preokreta u trećoj četvrtini za Los Angeles Clipperse. Do tada su Clippsi gubili s deset poena razlike dok je vrhunska obrambena razina hrvatskog centra bila jedan od većih razloga za potpuni preokret i konačno slavlje nad Minnesota Timberwolvesima (104:84).

Najefikasniji u redovima Los Angelesa ponovno je bio Paul George (21p/11sk/6as), koji je dodatno prije susreta motivirao Zupca, kazavši mu kako mora biti čvršći i energičniji. Timberwolvese je predvodio Karl-Anthony Towns s 20 koševa i osam skokova.

Giannis nije mogao sam, ali…

Nominalno susret večeri na papiru pripao je braniteljima naslova, Milwaukee Bucksima i preporođenim New York Knicksima. Veliku pobjedu od 113:98 upisali su Knicksi i tako dodatno potvrdili dobru formu. Za domaćine je sve počelo idealno te se očekivalo kako će rezultatsku prednost od 19 poena samo nastaviti održavati ili čak polako nadograđivati. Ipak, plus su uspjeli sačuvati samo do kraja prvog poluvremena dok je ostatak utakmice u cijelosti je pripao momčadi iz New Yorka, koji ne samo da nisu uspjeli preokrenuti rezultat već su i mirno dvoboj priveli kraju. Uzevši u obzir da Bucksima još uvijek nedostaju Khris Middleton, Brook Lopez i Donte DiVincenzo jasno je zašto se dogodio takav pad u igri nakon jednog poluvremena. Giannis Antetokounmpo jednostavno nije mogao sam (25p/7sk/4as) dok s druge strane gotovo nije bilo neraspoloženog pojedinca. Knickse je ponovno predvodio Julius Randle s double-double učinkom (32 poena i 12 skokova) dok mu je pomoć stigla s klupe u liku i djelu Derricka Rosea (23p/8sk/4as). Bucksi i u ovom porazu imaju nešto pozitivno, a to je Grayson Allen koji se odlično slagao s Antetokounmpom te ubacio 22 poena (8-12 67%).

Posebno je to bilo vidljivo u prvoj četvrtini kada Milwaukee nije dao puno prostora Knicksima uzimajući i zabijajući šuteve za tri poena. Allen je tada ubacio 14 poena, a od čega čak četiri trice te Bucksi definitivno mogu biti zadovoljni razvojem njihove nove akvizicije.

Od ostalih utakmica izdvajamo novu pobjedu Brooklyn Netsa nad Detroit Pistonsima (96:90) te triple-double Jamesa Hardena (13p/10sk/10). Dobru večer kod Washington Wizardsa nisu imali niti Memphis Grizzliesi (115-87) kod kojih je najviše, (samo) 13 koševa, zabio Jaren Jackson Jr.