Veliki preokret Bullsa u Bostonu za prvo mjesto na Istoku, OG Anunoby odigrao utakmicu karijere

Ivan Aleric

Ivan Aleric

Bulls vs Celtics

Utakmica večeri odigrana je u TD Gardenu gdje su zahuktali Bullsi gostovali kod Celticsa. Bullsi su u četvrtoj četvrtini preokrenuli veliki minus od 19 poena i slavili 128-114. Time su dodatno podebljali svoj skor na 6-1 čime ostaju na vrhu Istočne konferencije. Najbolji kod gostiju je ponovno bio DeMar DeRozan s 37 poena, Zach LaVine je ubacio 26, dok je Nikola Vučević bio blizu triple-double učinka s 11 poena, 10 skokova i 9 asistencija. Kod Bostona, kojemu je ovo treći uzastopni poraz, najbolji su bili Jaylen Brown s 28 poena, Jayson Tatum s 20 poena i Al Horford s 20 poena i 10 skokova. Kelti su nakon ovog nevjerojatnog poraza ispraćeni iz dvorane zvižducima navijača i trenutno se nalaze na 12. mjestu Istočne konferencije.

Raptors vs Knicks

Ova je utakmica odigrana povodom obilježavanja 75.godišnjice od prve NBA utakmice ikad. Baš kao i jučer, New York Knicksi su tada igrali protiv momčadi iz Toronta, samo što su se tada nazivali Huskiesima. No Knicksi nisu uspjeli ponoviti slavlje 68-66 iz svoje prve NBA utakmice. Toronto Raptorsi su briljantnom trećom četvrtinom prelomili utakmicu i ubilježili četvrtu uzastopnu pobjedu. Knicksi su četiri i pol minute do kraja druge četvrtine imali vodstvo od 15 poena, ali su treću četvrtinu izgubili s 38-22. U trećoj četvrtini su Raptorsima počele upadati trice, zabili su ih čak sedam naspram samo 5 u cijeloj dotadašnjoj utakmici. Knickse su koštale iznimno loše reakcije nakon 17 izgubljenih lopti –Toronto je zabio 21 poen iz kontre, a Knicksi samo 3. OG Anunoby je odigrao najbolju utakmicu dosadašnje karijere – ubacio je 36 poena uz 6 skokova i 4 zabijene trice a Fred VanVleet je dodao 17 poena, 9 skokova i 7 asistencija. Za Knickse je RJ Barrett ubacio 27 poena, a Julius Randle je imao 22 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Ostale utakmice

Hornetsi su neočekivano tijesno poraženi kod kuće od Cavsa unatoč 30 poena LaMela Balla. Hornetsi su na početku utakmice upali u rezultatski minus od 16 poena na poluvremenu kojeg su umalo stigli, no Terry Rozier (23 poena) je minutu do kraja promašio tricu za izjednačenje. 76ersi su bez Joela Embiida (odmor) i Tobiasa Harrisa (COVID-19 protokol) uspjeli pobijediti Trail Blazerse 113-103 uz pomoć 23 poena Setha Curryja.

Cavs vs Hornets 113:110

Spurs vs Pacers 118:131

Trail Blazers vs 76ers 103:113

Wizards vs Hawks 111:118

Nuggets vs Grizzlies 97:106

Magic vs Timberwolves 115:97

Thunder vs Clippers 94:99