NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Lakersi bolji od Miamija, 17. u nizu za Milwaukee

Mate Golemac

Orlando Magic- Houston Rockets 107:130

Houston Rocketsi (17-8) svladali su Orlando na krilima Jamesa Hardena koji je sinoć ubacio 54 poena (19-31 FG, 10-15 3PT) uz sedam asistencija, dok je Russell Westbrook ostvario 23p/7sk/6as. Dobar doprinos dao je s klupe i McLemore s 18 poena (6-7 3PT). Kod Orlanda Evan Fournier upisao je 27 poena, dok je Gordon ubacio 21 poen uz šest skokova.

Philadelphia 76ers – New Orleans Pelicans 116:109

Philadelphia (20-7) je upisala i 14. pobjedu iz isto toliko utakmica na svom terenu. Sinoć su nanijeli 11. poraz u nizu Pelicansima. Prvo ime susreta bio je Tobias Harris s 31 poenom i pet skokova, a pratili su ga Embiid s 24p/11sk/5as i Simmons 24p/11as. Brandon Ingram s 32 poena (10-17 FG) i šest skokova bio je prvo ime kod gostiju.

Miami Heat – LA Lakers 110:113

LA Lakersi (23-3) nanijeli su prvi poraz Miamiju u njihovoj 12. utakmici kod kuće. Miami u prvom poluvremenu nije naplatio loše izdanje Lakersa i Jamesa koji je u prvom poluvremenu izgubio sedam lopti te su na odmor otišli sa svega +8 (59:51). Lakersi treću četvrtinu dobivaju s 37:26 da bi u posljednjoj četvrtini vidjeli egal završnicu u kojoj je Jimmy Butler promašio tricu 1.5 sekundi prije kraja za produžetak. Lakersova šesta pobjeda u nizu, a standarno najraspoloženiji bili su Anthony Davis s 33p/10sk i LeBron James 28p/12as/9sk. Kod Heata Butler je upisao 23 poena tri skoka i četiri ukradene lopte dok je Jones Jr. ubacio 17 poena.

Memphis Grizzlies – Milwaukee Bucks 114:127

Bucksi (23-3) su upisali 17. pobjedu zaredom, a dobra vijest za Milwaukee je i povratak Giannisa Antetokuonmpa nakon jedne propuštene utakmice. Milwaukee je susret prelomio u posljednjih 12 minuta, a taj period Bucksi su dobili 37-19. Giannis je bio najefikasniji kod gostiju s 37 poena (12-23 FG, 10-13 FT) i 11 skokova dok je Middleton upisao 26 poena. Kod Memphisa utakmicu karijere odigrao je Jaren Jackson, ali njegova 43 poena (14-21 FG, 9-15 3PT) nisu bila dovoljna za pobjedu (8-17).

Utah Jazz – Golden State Warriors 114:106

Utah Jazz (15-11) upisali su i treću pobjedu ove sezone protiv Warrirosa. Prvo ime susreta bio je Bojan Bogdanović koji je za 37 minuta  na terenu upisao 32 poena (8-13 3PT, 8-10 FT) i četiri skoka. Donovan Mitchell ubacio je 28 poena, a Rudy Gobert je imao novi double – double 15p/15sk. Kod Warriorsa Alec Burks upisao je 24 poena, a Russell 18 poena i četiri asistencije.

Minnesota Timberloves – LA Clippers 117:124

Navijači Minnesote nisu mogli očekivat da će niz od šest poraza zaustavit protiv LA Clippersa, a to se i nije dogodilo. Clippersi su poslije tri četvrtine imali +21, ali su uporni Timberwolvesi uspjeli prići na -4, no ne više od toga. Brutalne partije kod gostiju imao je dvojac Leonard – George. Leonard je ubacio 42 poena (10-24 FG, 19-19 FT) uz 11 skokova, ali i osam izgubljenih lopti. George je zabio čak 46 poena (17-31 FG, 6-15 3PT) a pridodao je i sedam asistencija i pet skokova.  Zubac je za 16 minuta ubacio 5 poena uz sedam skokova. Kod Minnesote Karl – Anthony Towns upisao je 39 poena uz 12 skokova, a pratio ga je Wiggins s 34 poena.