Thunder preokrenuo čak 26 razlike protiv Lakersa! Miles Bridges nastavlja kampanju za MIP nagradu!

Daniel Bratulić

Utakmica večeri je definitivno bila ona između Oklahoma City Thundera i Los Angeles Lakersa, što naravno apsolutno nitko nije mogao predvidjeti prije početka iste. Lakersi su započeli iznimno žustro te su preko nekoliko alley oop kombinacija između Westbrooka i visokih igrača Lakersa te općenito vrlo efikasnu prvu četvrtinu došli do čak 22 razlike. Tokom 2. četvrtine ta prednost je narasla i na velikih 26 razlike. Russell Westbrook i Anthony Davis su bili najistaknutija imena u tom prvom poluvremenu u kojem je Russ gotovo skupio triple double (7 poena, 9 skokova i 10 asistencija), a Davis je zabio 15 poena uz šut 6/9 iz igre.

No ono što je Russell dao, to je i uzeo, u trećoj četvrtini šutirao je samo 2/7 iz igre i to su pretežito bili šutevi iz poludistance ili za tri poena. S druge strane, igrači Thundera praktički pa nisu mogli promašiti na šutu za 3 poena te su šutirali 8/12. Shai Gilgeous-Alexander je zabio čak 17 poena u toj četvrtini, uz 3 asistencije te na kraju te četvrtine Thunder je bio u prednosti 2 razlike.

Zadnja četvrtina se rasplela na stranu iako im se ugasio šut za 3 poena (kao što je i Lakersima) te su odnijeli pobjedu. Thunder je na kraju savlado Lakerse rezultatom 123-115

Već spomenuti Westbrook i Davis su bili najbolji kod Lakersa. Westbrook je u konačnici postigao 20 poena uz 14 skokova i 13 asistencija, ali i 10 izgubljenih lopti, dok je Davis zabio 30 koševa uz efikasnih 12/22 iz igre te 8 skokova. Kod Thundera najbolji su bili već spomenuti Shai Gilgeous-Alexander s 27 koševa, 9 skokova i 5 asistencija te rookie Josh Giddey koji je odigrao sjajnu utakmicu te postigao 18 koševa uz 10 asistencija, imao je nekoliko sjajnih highlight asistencija. Cijela početna petorka Thundera je završila u dvoznamenkastim brojevima na kraju.

Hornets vs Magic

Ovo je bila takozvana back and forth utakmica, u kojoj su Magic i Hornetsi izmijenjivali udarce kroz četvrtine, no na kraju su Hornetsi uspjeli stisnuti mladu i neiskusnu ekipu Magica te odnijeti pobjedu na svoju stranu. Prvo ime susreta je ponovno bio Miles Bridges koji je uistinu vatreno započeo sezonu te mu je ovo već 3. utakmica s preko 30 poena. Za sada bilježi 26.2 poena u prosjeku uz nevjerojatno efikasne postotke šuta 52.7/39.5/90.9.

Bridges je kroz svoje prve dvije godine bio poznat kao brutalan dunker no u posljednje dvije sezone je proširio napadačku igru koja je dosegla vrlo kvalitetnu razinu.

Uz njega, Gordon Hayward je imao sjajnu all-around utakmicu s 24 koša, 5 skokova, 5 asistencija te 2 ukradene i 1 blokadu te je vrlo efikasno šutirao iz igre (9/13). Prvo lice Hornetsa, LaMelo Ball, je imao malo tišu i neefikasniju utakmicu no inače, no bez obzira na to Hornetsi su došli do pobjede.

Kod Orlanda se mlade snage nastavljaju razvijati te su Cole Anthony, Wendell Carter Jr., Franz Wagner i Mo Bamba svi imali odlične utakmice. To je i primarni cilj ovogodišnje njihove ekipe, pogotovo s obzirom na to da im nedostaju najbolji igrači Markelle Fultz te Jonathan Isaac.

Konačni rezultat utakmice bio je 120-111 za Charlotte Hornetse.

Buzzer beater Harrisona Barnesa

Kingsi nastavljaju dobar početak sezone te su savladali prošlogodišnje finaliste Phoenix Sunse s rezultatom 110-107. Harrison Barnes je bio prvo ime večeri, i statistički na papiru, ali i zbog buzzer beatera koji im je donio pobjedu.

Rezultati ostalih utakmica

Od ostalih utakmica valja izdvojiti još jedan poraz Boston Celticsa i Brooklyn Netsa, koji su pomalo razočaravajuće ušli u sezonu s omjerom 2-3. Cavsi pobjeđuju i treći put zaredom, a Timberwolvesi dolaze do odlične pobjede protiv Milwaukee Bucksa. Timberwolvesi izgledaju sjajno u dosadašnjem dijelu sezone predvođeni trojcem Towns, Edwards, Russell te bi mogli ozbiljno kandidirati za doigravanje.

Boston Celtics – Washington Wizards 107-116
Brooklyn Nets – Miami Heat 93-106
Toronto Raptors – Indiana Pacers 118-100
New Orleans Pelicans – Atlanta Hawks 99-102
Milwaukee Bucks – Minnesota Timberwolves 108-113
Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 116-96
LA Clippers – Cleveland Cavaliers 79-92