Melov milestone zasjenio fantastičnu utakmicu Moranta, novi poraz Kyrie-free Netsa

Russell WestbrookLAL | #0 | G 13 7 13

Prvi ovotjedni izvještaj započet ćemo posljednjoj sinoćnjom utakmicom, a razlog tomu je – Carmelo Anthony. Melo je, po prvi puta od dolaska u Lakerse, predvodio momčad, a njegovih 28 poena bilo je dovoljno da prestigne Mosesa Malonea i skoči na deveto mjesto najboljih strijelaca u povijesti NBA lige s 27 423 poena.

Najveću pomoć sinoć je imao u Russellu Westbrooku (13-7-13) te Anthonyju Davisu, koji je susret završio s 22 poena, a potpuno je zasjenio najbolji individualni učinak sinoćnjeg programa, onaj Ja Moranta. Ja je sinoć ubacio 40 poena uz vrlo dobrih 5/7 za tri, čemu je pridodao deset asistencija.

Hornets 3-0

111 : 95

Nets 1-2

Igrač P R A
Miles BridgesCHA | #0 | F 32 9 2
Kevin DurantBKN | #7 | F 38 5 3

Prevođeni Milesom Bridgesom, koji je drugi put u dva dana prebacio granicu od 30 poena, Hornetsi su se, u nedjelju navečer, dosta lako obračunali s domaćim Brooklynom. Nakon izjednačene tri četvrtine, njihova rezervna vanjska linija Ish SmithCody Martin sama je u posljednjoj dionici zabila više poena od cijele momčadi Netsa (19:17), kojima nije pomogla ni izvrsna partija Kevina Duranta (38 poena, šut 17/24).

Magic 1-2

110 : 104

Knicks 2-1

Igrač P R A
Cole AnthonyORL | #50 | G 29 16 8
Julius RandleNYK | #30 | F-C 30 16 3

Domaći poraz upisala je i druga njujorška momčad. Iako je Cole Anthony odigrao vrhunsku utakmicu na rubu triple-doublea, najzaslužniji za pobjedu Magica bio je Terrence Ross, koji je svih svojih 22 poena postigao u posljednjoj četvrtini susreta. Prošlogodišnji Most Improved Player, Julius Randle, na drugoj je strani imao 30 poena, ali uz vrlo loš šut iz igre (8/24).

Celtics 1-2

107 : 97

Rockets 1-2

Igrač P R A
Jayson TatumBOS | #0 | F-G 31 9 2
Jalen GreenHOU | #0 | G 30 4 3

30 poena rookieja Jalena Greena i 20 Christiana Wooda nisu bili dovoljni za pobjedu protiv Celticsa, koji su, bez Jaylena Browna, upisali prvu ovosezonsku pobjedu. No, napokon se otvorilo Jaysonu Tatumu, koji se s 31 poenom i 9 skokova predvodio goste. Solidnu pomoć imao je u Schröderu, Grantu Williamsu (oba po 18 poena), te starom liscu Alu Horfordu, koji je utakmicu zaključio sa 17 poena i 10 skokova.

Sixers 2-1

115 : 103

Thunder 0-3

Igrač P R A
Joel EmbiidPHI | #21 | C-F 22 9 6
Shai Gilgeous-AlexanderOKC | #2 | G 29 6 8

Fantastični Seth Curry već u prvoj četvrtini sa šest je trica iz sedam pokušaja odveo Sixerse na deset koševa prednosti. A tu su prednost, dalje predvođeni Joelom Embiidom, bez većih problema održavali do kraja. Curry je susret završio s 28 poena (čak 23 u prvoj četvrtini), Embiid je dodao 22, dok su kod domaćih Thundera, koji još uvijek čekaju na prvu ovosezonsku pobjedu, prednjačili Shai Gilgeous-Alexander s 29 i Josh Giddey s 19 poena.

Warriors 3-0

119 : 107

Kings 1-2

Igrač P R A
Stephen CurryGSW | #30 | G 27 7 10
Harrison BarnesSAC | #40 | F 24 7 1

Malo manje efikasna (šut 9/23, 4/15 za tricu), no svejedno kvalitetna večer starijeg iz loze Curryja (27 poena), Stephena, bila je dovoljna da momčad iz Golden Statea dođe do treće ovosezonske pobjede, protiv susjeda iz Sacramenta. Ulogu Stephova novog sidekicka ponovno je opravdao Jordan Poole, koji je postigao 22 poena.