Lakersima drugi poraz, Brooklyn nadvisio Sixerse

Karlo Višak

Karlo Višak

NBA karavana nam se vratila u punom sjaju. Sinoć smo imali prilike pratiti čak deset susreta, a od kojih izdvajamo drugi poraz Los Angeles Lakersa i prvu pobjedu Brooklyn Netsa. Bolji od momčadi iz Los Angelesa bili su Phoenix Sunsi (115:105) te im tako nanijeli drugi poraz na startu sezone. LeBron i društvo dobro su otvorili susret i prvu četvrtinu završili s tri poena prednosti. Međutim, Sunsi u nastavku susreta ubacuju u brzinu više i pokazuju zašto su protekle godine dogurali tako daleko. Na odmor momčad iz Phoenixa odlazi s 13 koševa prednosti što do kraja susreta nisu ispuštali. Do pobjede ih je predvodio provjereni dvojac, Chris Paul (23p/5sk/14as) i Devin Booker (22p/5sk/4as), dok ništa lošiji nije bio niti Mikal Bridges s 21 poenom. Kod Lakersa najefikasniji bili su LeBron James i Anthony Davis s 25 odnosno 22 poena.

Lakers 0-2

105:115

Suns 1-1

Igrač P R A
LeBron JamesLAL |#6| SF 25 2 5
Chris PaulPHI |#3| PG 23 5 14

Drugu najzanimljiviju utakmicu večeri odigrali su Philadelphia 76ersi i Netsi. Završilo je pobjedom Netsa rezultatom 114:109. Ekipi iz New Yorka ovo je prva pobjeda sezone, nakon što su na otvaranju poraženi od Milwaukee Bucksa. Sixersi su upisali prvi poraz, a do kojeg je došlo u posljednjoj dionici dvoboja. Kroz cijeli susret 76ersi su bili ravnopravna momčad i vodili, no presudila je četvrta četvrtina u kojoj su postigli samo 19 poena. U porazu su se istaknuli Tobias Harris s 23p/7sk/4as i Seth Curry koji je ubacio 23 koša i ulovio četiri skoka. S druge strane, odličnu utakmicu odigrao je Kevin Durant upisavši triple-double učinak (29p/15sk/12as) dok se iskazao i LaMarcus Aldridge s 23 poena i pet skokova.