Teški porazi Mavsa i Bucksa, velika večer Curryja

Bruno Banić

Bruno Banić

U trećoj večeri od početka lige, imali smo tri naizgled zanimljiva dvoboja. Ipak, samo jedan od njih je ispunio očekivanja. Dallasa Mavericksi su teže od očekivanog poraženi u Atlanti. Nakon solidnog prvog poluvremena, Mavsi su se raspali u trećoj četvrtini i Hawksi su otišli na nedostižnu razliku. Predvodio ih je kao i uvijek Trae Young (19p, 14as), dok je solidnu podršku pružio Cam Reddish s 20 poena. U redovima Dallasa, najbolji je bio Dončić (18p, 11sk, 7as).

Nakon uraganskog starta protiv Netsa, Bucksi su osakaćeni ozljedama došli na premijeru Miami Heata. I nisu se ugodno proveli. U odnosu na prvu utakmicu, Milwaukee je igrao bez Holidaya i Lopeza, a otprije im još fali i Donte DiVicenzo. Miami je fantastičnom prvom četvrtinom (40-17) odmah na početku riješio pitanje pobjednika. Trojka Butler-Adebayo-Herro je predvodila momčad, dok se u blijedom izdanju Bucksa istaknuo Giannis s 15 poena i 10 skokova.

Na zapadu, Warriorsi su upisali još jednu pobjedu protiv ekipa iz Los Angelesa. Nakon Lakersa, stradali su i Clippersi. Čudesnu prvu četvrtinu odigrao je Curry zabivši 25 poena uz 9/9 šutu iz igre. U tom periodu su Warriorsi otišli na 17 razlike prednosti. Ipak, do poluvremena su se Clippersi vratili i odveli utakmicu u zanimljiv nastavak. Curry je nastavio trpati (45p), Paul George ga je pokušao pratiti (29p, 11sk, 6as) no Golden State je izdržao i odnio drugu pobjedu sezone