Krenulo je ozbiljno! Bucksi dominantno pobjedili Netse, GSW jači od Lakersa

Domagoj Kruhek

U prvoj večeri nove sezone imali smo priliku gledati dva “derbija”.

Onaj u ranijem terminu, Bucksi protiv Netsa, potpaljen (relativno) recentnim rivalstvom ponajboljih igrača lige zadnje 3 godine – Jamesa Hardena i Giannisa Antetokounmpa, otišao je na stranu aktualnog Finals MVP-a te prvaka.

Pred samu utakmicu dodjeljeni su i “prsteni prvaka” za prošlu sezonu, a očito je to, uz prednost domaćeg terena te već spomenuto novonastalo rivalstvo uspješno kulminiralo u blow-out win ovog tipa. Netsi su se zapravo držali sve do 4/4, ali samo prividno – govori nam to i podatak da su Bucksi u tu poslijednju četvrtinu ušli s 12 poena prednosti, što je ista razlika kojom su vodili na kraju prve četvrtine.

Od pojedinaca (osim ovih istaknutih grafikom ispod) treba spomenuti, u redovima Bucksa standardno solidnog Khrisa Middletona (20p, 9reb, 3ast) te Pata Connaughtona (20p, 4 3PM) koji je odlično nadopunio minute predviđene za Jruea Holidaya koji je pretrpio ozljedu pete (iz Bucksa javljaju kako je MRI prošao “čisto” te da je Jrue vjerojatno izbjegao težu ozljedu). U redovima Netsa, pomalo je razočarao James Harden (20p, 8reb, 8ast), koji je nakon solidnog ulaska u utakmicu, kasnije drastično smanjio svoju efikasnost (završio na 37.5% šuta iz igre), dok je pozitivno iznenađenje bio novopridošli Patty Mills u ulozi “šestog igrača” s genijalnim šutom za tri – 7/7!

Giannis AntetokuonmpoMIL #34 F 32 14 7

U kasnijem terminu čekao nas je, barem se tako čini, 200. nastavak sage LeBron vs. Steph, a mlađi od tog vrhunskog dvojca rođenog u Akronu, izašao je kao pobjednik.

Ovdje smo imali priliku gledati puno izjednačeniju utakmicu, sve do 4:53 minute do kraja, kada tricom Nemanje Bjelice počinje serija Warriorsa od 12:2, što se do kraja pokazalo odlučujućim.

Pogonsko gorivo Lakersa ponovo su bili LeBron i Anthony Davis (33p, 11reb, 2ast, 2blk; FT% 2/7!!!), dok je veliki dužnik ostao Russell Westbrook (8p, 5reb, 4ast) kao i ostatak iskusnih veterana koji su im se pridružili ljetos (Jordan, Rondo, Anthony, Howard).

U redovima Warriorsa najbolji igrač je očekivano bio Steph Curry (triple-double učinkom), a kao najzaslužnije za pobjedu, uz Stepha, možemo istaknuti Jordana Poolea (20p), Damiona Leeja (15p) te Nemanju Bjelicu (15p, 11sk, 4ast), koji su se odlično nadopunjavali i izmjenjivali kao “druga rola” napada i time stvorili prevagu u ključnim trenucima utakmice.