NBApuls dio troškova podmiruje prikazom reklama i donacijama. Reklame nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Noćas odigrano 11 susreta – Harden s 55 poena povukao Houston do pobjede

Pulsmedia portal

Pišu: Kristijan Margetić i Mate Golemac

Bogata večer bila je pred nama u NBA ligi, odigrano je 11 susreta.

Cleveland Cavaliers – Houston Rockets 110:116

Houston Rocketsi je teže od očekivanog došao do pobjede, James Harden povukao je sa svojih 55 poena (20-34 FG, 10-18 3PT), dok je Russell Westbrook utakmicu završio s 23p/7sk/6as. Kod Cavsa se istaknuo Kevin Porter s 24p/3as dok je Sexton ubacio 18 poena.

Indiana Pacers – Boston Celtics 122:117

Indiana je uspjela na svom terenu iznenaditi Boston prije svega zbog sjajne posljednje četvrtine koju su dobili 38:23. Malcom Brogdon od svojih 29 poena, 15 je ubacio s crte slobodnih bacanja. Uz to je Brogdon podijelio i osam asistencija. Dobar doprinos s klupe dao je Aaron Holiday s 18p/3sk dok je Sabonis ubacio 15 poena uz 14 skokova i osam asistencija. Bostonu nije pomoglo odlično izdanje Kembe Walkera koji je upisao 44 poena (16-28 FG, 7-15 3PT) uz osam asistencija ali sljedeći najbolji strijelac bio je Brown s 18p/8as/8sk.

Orlando Magic – LA Lakers 87:96

LA Lakersi ne postustaju. Nova pobjeda (23-1) stigla je na gostovanju u Orlandu. Odmah na startu Lakersi su otvorili furiozno i prvu četvrtinu dobili 26-9 i do kraja utakmice nijednom nisu dopustili Magicu vodstvo. Orlando se uspio vratiti u meč u posljednjoj četvrtini kada su došli do izjednačenja. Međutim, povratkom na teren najbolje petorke Lakersa – gosti su se ponovno odvojili na 12. pobjedu u gostima. LeBron James došao je do novog triple – doublea 25p/11sk/10as, dok je Anthony Davis susret završio s 16p/12sk/6as. Kod Orlanda Jonathan Isaac je bio najefikasniji s 19p/8sk a pratio ga je Evan Fournier s 18p/5as.

Toronto Raptors – LA Clippers 92:112

LA Clippersi uvjerljivo su slavili u Scotiabank Areni kod aktualnog prvaka, Toronto Raptorsa. Kawhi Leonard dočekan je ovacijama u dvorani u kojoj je priredio najsretnije trenutke u povijesti kluba prošle sezone te je preuzeo svoj NBA prsten. Clippersi su prelomili susret u drugoj četvrtini koju su dobili 37:14, a Toronto je cijeli meč imao problem sa šutom koji je na kraju utakmice iznosio 35,2%. Do 19. pobjede u sezoni Clipperse je predvodio upravo Kawhi Leonard koji je ubacio 23 poena uz pet skokova i šest asistencija, a pratio ga je Lou Williams s 18p/8as/6sk. Ivica Zubac na terenu je proveo 16 minuta te je upisao 7 poena, 8 skokova i 2 blokade. Kod Raptorsa je najefikasniji bio Pascal Siakam s 24p/4sk, dok je Powell ubacio 22 poena.

Brooklyn Nets – Charlotte Hornets 108:113

Charlotte je priredio iznenađenje u Brooklynu upisavši novu pobjedu. Netsi su sredinom treće četvrtine imali i +17 ali gosti su na krilima sjajnoj Devonte’ Grahama stigli do preokreta. Graham je pogodio tricu za vodstvo 111:106 22 sekunde prije kraja te je od svojih 40 poena 27 postigao u drugom poluvremenu.  Graham je na kraju ubacio 40 poena (12-21 FG, 7-12 3PT) te je dodao po pet skokova i asistencija. Bridges je ubacio 14 poena, a Rozier i Washington su pridodali po 13 poena. Kod Netsa najefikasniji bio je Spencer Dinwiddie s 24p/6as/5sk, a pratio ga je Allen s 21p/10sk.

Chicago Bulls – Atlanta Hawks 136:102

Uvjerljivu pobjedu upisali su Chicago Bullsi protiv Atlante Hawksa. Gosti su očigledno došli umorni i ispražnjeni poslije poraza u Miamiju gdje su imali dobivenu utakmicu. Od starta Bullsi su preuzeli kontrolu i njihova prednost je konstantno rasla.  Zach LaVine odigrao je novu sjajnu utakmicu u kojoj je ubacio 35 poena (12-16 FG, 7-7 3PT). Markkanen je upisao 22 poena dok je s klupe White pridodao 19 poena. Kod gostiju Alex Len je upisao 17 poena uz pet skokova dok je Reddish ubacio 16 poena.

Golden State Warriors – New York Knicks 122:124

Na parketu Chase Centra susrele su se dvije najlošije ekipa zapadne i istočne konferencije. U napetoj utakmici između Golden State Warriorsa i New York Knicksa nakon produžetka su slavili gosti rezultatom 124:122.
Uzbudljiva utakmica u kojoj su Knicksi na poluvremenu vodili 18 razlike i sve do 3 sekunde prije kraja kad je D’Angelo Russell pogodio tricu za produžetak. Knickse su predvodili Marcus Morris (36p, 10sk), Randle (24p, 13sk) te RJ Barrett (22p, 10sk), a za Warriorse D’Angelo Russell ubacio je 32 poena te je Draymond Green ostvario triple-double (14p, 10sk, 12as).

Sacramento Kings – Oklahoma City Thunder 94:93

Sacramento Kingsi su se pretplatili na guste utakmice! Nakon pobjede sa sirenom u prošlom kolu protiv Houstona, Sacramento je noćas svladao Oklahomu City Thunder 94:93 tricom Bogdanovića 17 sekundi prije kraja. Osim pobjede Kingsa odlična vijest je i povratak Marvina Bagleya III! Bogdan Bogdanović ubacio je 17 poena, a Buddy Hield 23 poena, 6 skokova i 6 asistencija. Za OKC je čak 7 igrača bilo dvocifreno, no nije bilo dovoljno za pobjedu. Nakon ove utakmice Sacramento se nalazi na sedmom mjestu konferencije (11-13), a isti omjer ima i Oklahoma na devetom mjestu.

Milwaukee Bucks – New Orleans Pelicans 127:112

Bucksima ide i bez Giannisa! Šesnaestu pobjedu u nizu Milwaukee je ostvario protiv Pelicansa rezultatom 127:112! 23 razlike na poluvremenu je bila neuhvatljiva razlika za ekipu iz New Orleansa, a domaćine su predvodili Eric Bledsoe (29p, 6as) i Khris Middleton (24p). Za Pelicanse su najbolji bili JJ Redick (31p), Brandon Igram (25p, 10sk) i Jrue Holiday (21p, 6sk, 6as). Lošijim rezultatima Pelicansi su sve dalje od doigravanja dok Milwaukee i dalje drži prvo mjesto konferencije.

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz 116:127

Utah Jazz ponovo pobjeđuje, noćas su u gostima slavili protiv Minnesote Timberwolves rezultatom 127:116 i to bez Mikea Conleya. Donovan Mitchell (30p), Joe Ingles (23p) te Rudy Gobert (20p, 16sk) su predvodili Utah do pobjede. Naš Bojan Bogdanović je malo pao u formi te je postigao 14 poena uz loš postotak šuta (4-14). Za Minnesotu je izvrsnu utakmicu odigrao Jeff Teague koji je u 36 provedenih minuta na terenu postigao 32 poena uz odličan šut (11-16, 4-4 za tri). Wiggins (26p) i Towns (21p) kombinirano su ubacili 47 poena no to nije bilo dovoljno. Ovom bitnom pobjednom Utah se trenutno nalazi na šestom mjestu konferencije dok je Minnesota na desetom mjestu.

Phoenix Suns – Memphis Grizzlies 108:115

U Phoenixu smo mogli vidjeti susret dvije mlade ekipe u kojoj su gosti iz Memphisa svladali domaće Sunse rezultatom 115:108. Dillon Brooks (27p) i Jaren Jackson Jr. (24p, 6sk) su osigurali Memphisu osmu pobjedu sezone. Za Phoenix Sunse je naš Dario Šarić u 26 provedenih minuta na terenu zabio 7 poena uz 5 asistencija i 5 skokova. Osim njega, za Sunse su dobru utakmicu odigrali Fran Kaminsky 24 poena i Ricky Rubio 22 poena i 8 asistencija. Phoenix je na omjeru 11-13, te se nalaze na 8 mjestu konferencije s istim omjerom s Kingsima i OKC-om.